Paskutinis „Erasmus+“ projekto „Mokomės gyventi sveikai“ mobilumas Lietuvoje

Balandžio 8–12 d. Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje vyko paskutinis tarptautinio „Erasmus+“ KA2 veiksmo projekto „Mokomės gyventi sveikai“ (angl. „Learning For a Healthy Lifestyle“) dalyvių susitikimas. Mūsų mokykloje svečiavosi 8 mokytojai ir 16 mokinių iš Portugalijos, Danijos, Rumunijos ir Turkijos mokyklų partnerių. Projekto tikslas – į mokinį orientuotas metodas, leisiantis įgyti įgūdžių ir kompetencijų, kurios leis suvokti sveikos gyvensenos svarbą ir šias žinias taikyti visą savo gyvenimą (pagal Howardą Gardnerį). Per savaitę netrūko įvairios veiklos ir įdomių užsiėmimų, per kuriuos dalyviai gavo ne tik teorinių žinių, bet ir atliko praktines užduotis.

 

Pirmąją dieną vyko susipažinimo žaidimai, programos aptarimas: susipažįstant neužteko vien pasakyti vardą, reikėjo ir piešti save atspindinčius pomėgius, užmegzti kuo daugiau kontaktų su nepažįstamaisiais, mokėti sakyti komplimentus. Vėliau mokiniai ir mokytojai dalyvavo orientaciniame žaidime „Mūsų mokykla ir miestas“. Čia taip pat neapsiribota vien objektų lankymu. Dalyviai turėjo apsilankyti skirtingose mokyklos vietose, ieškoti įžymiausių mūsų miesto objektų ir juos nufotografuoti. Grįžę darbus pristatė laukiančiai komisijai. Vėliau pristatyti mokinių namuose paruošti vaizdo įrašai ir „Just Dance“ šokiai, mokytasi aerobikos judesių. Visiems patiko meno terapijos, kurias vedė psichologė Violeta Altuchova ir dailės mokytoja metodininkė Ernesta Boželytė-Liobienė. Skambant ramiai muzikai mokytojai ir mokiniai dirbo atskirose grupėse, savo vidinius išgyvenimus pateikdami ant popieriaus lapo. Dauguma dalyvių tokią terapiją atliko pirmą kartą.

 

Kitą dieną po rytinės mankštos, kurią vedė Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro instruktorė Edita Kulikauskienė, vyko aikido treniruotė su Marijampolės aikido mokyklos „Aikivaras“ prezidentu ir instruktoriumi Giedriumi Baliūnu. Vėliau projekto koordinatorė pristatė pakartotinės apklausos duomenis apie šalių partnerių sveikos mitybos įgūdžius, vyko rezultatų analizė, aptarimas. Į šias veiklas buvo įtraukti visi dalyviai. Vyko diskusijos grupėse. Dalyviai analizavo ir aptarė pokyčius, vykusius per dvejus projekto metus. Po pietų sporto klubas „Ugninė strėlė“ organizavo šaudymo iš lanko varžybas.

 

Kultūrinei-pažintinei veiklai buvo skirta trečioji diena. Liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse vyko orientacinis žaidimas, dalyviai rinko informaciją apie Lietuvos regionus, kultūrą. Po pietų vyko pažintis su Kauno miesto senamiesčiu, kuris svečius sužavėjo savo architektūra ir istorija.

 

Ketvirtosios dienos rytas prasidėjo „Zumba“ treniruote, kurią vedė Arvydas Krivka, ir fizinio pajėgumo testais, kuriuos atliko Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro komanda, vadovaujama Inetos Dabušinskaitės. Kiekvienam dalyviui buvo įteiktas pažymėjimas apie jo fizinį pajėgumą. Mokėjimas gyventi sveikai – ne vien maistas ir sportinė veikla. Tai puikiai atsispindėjo apibendrinamajame projekto veiklų protmūšyje „Ko išmokome projekto metu“. Dalyviai pasitikrino savo žinias apie šalis, sveiką maistą, sportą, socialinę ir emocinę sveikatą. Po kiekvieno turo vyko praktinės užduotys, per kurias prireikė ne tik žinių, bet ir mokėjimo susikalbėti grupėje, rasti bendrą komandinį sprendimą. Vėliau mokyklos stadione Lietuvos masinio futbolo asociacijos vadybininkas Martynas Karpavičius vedė futbolo treniruotę. Dienos pabaigoje visi dalyviai vyko į Marijampolės sveikatingumo centrą „Sveikatos banga“, kur mėgavosi vandens pramogomis.

 

Paskutiniosios dienos rytas pradėtas aktyvia mankšta, kurią vedė instruktorė Edita. Vėliau vyko krepšinio turnyras. Nugalėtojai buvo apdovanoti Lietuvos auksu – gintaro suvenyrais. Po pietų vyko trumpas atsisveikinimo koncertas, įteiktos atminimo dovanos, pažymėjimai ir padėkos iš mokyklos direktorės rankų.

 

Šis „Erasmus+“ KA2 veiksmo projektas ir įvairios jo veiklos nepalieka abejingų. Štai ką sako dalyviai:

„Esu labai laiminga, kad galėjau dalyvauti šiame projekte ir būti jo dalimi. Tai yra neįkainojama patirtis tobulinti savo anglų kalbos žinias ir susirasti draugų iš kitų šalių visam gyvenimui.“ (Ugnė Stankūnaitė)

„Šis projektas yra ne tik puiki galimybė sustiprinti savo fizinį pajėgumą, pritaikyti sveikos gyvensenos pagrindus savo gyvenime, bet ir puikus būdas susirasti naujų draugų. Jei projektas turėtų tęsinį, esu užtikrinta, kad norėčiau dalyvauti dar kartą.“ (Elada Zajankauskaitė)

„Projektas suteikė man galimybę patobulinti savo anglų kalbos žinias. Taip pat susipažinti su kitomis šalimis ir jų tradicijomis, susirasti naujų draugų ir mokytis gyventi sveikai. Labai gaila, kad puikus projektas baigėsi taip greitai.“ (Rimvilė Klesevičiūtė)

„Svarbiausia gyvenime yra nebūti vienam. Šis projektas ne tik suteikia galimybę gerinti savo anglų kalbos įgūdžius, bet ir padeda susirasti draugų. Negana to, šio projekto tema buvo sveika gyvensena, tad nemažai apie ją išmokome, aplankėme daug kultūros objektų. Esu tikra, kad paskutinė šio projekto stotelė, kuri buvo Lietuvoje, yra ne pabaiga, o nauja pradžia, dėl kurios esame laimingi ir apsupti daugelio žmonių. Ir visos ašaros paskutinę dieną buvo įrodymas, kad niekada šio projekto nepamiršime ir būsime dėkingi visą gyvenimą. Ačiū už nuostabią galimybę būti šio projekto dalyve!“ (Juventa Merkelytė)

„Šis projektas buvo galimybė pamatyti pasaulį, išplėsti žinias apie kitų šalių kultūrą ir papročius. Tai buvo naujų pažinčių, patirties, laimės ir jaudulio kupini dveji metai. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę būti šio projekto dalimi, nebūčiau net pagalvojusi, kiek naujo galiu išmokti ir pamatyti!“ (Akvilė Aleksaitė)

„Šiame projekte išmokome daug ko naujo: svarbių dalykų ir tiesiog įdomių faktų. Išmokome drąsiau bendrauti su nepažįstamais žmonėmis kita kalba. Gali pasirodyti baisu, kad tavęs nesupras ar tu nesuprasi kito žmogaus, bet kai pabendrauji, viskas pasidaro labai įdomu ir linksma.“ (Arnas Šverčiauskas)

 

Nors projektas baigėsi, bet mūsų širdyse visada išliks per jį sutiktų žmonių šypsenos ir šilti žodžiai, prisiminimai, dar ilgai neblės aplankytų šalių ir miestų vaizdai, o įgyta patirtis ir įgūdžiai padės siekti savų svajonių bei tikslų.

 

Nijolė Birštonienė

Geografijos vyresnioji mokytoja

Rita Dijokienė

Technologijų mokytoja metodininkė

Odeta Gluoksnytė

Projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja metodininkė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.