Šią savaitę – saugesnio interneto ambasadorių baigiamoji konferencija

Kovo 14 d., trečiadienį, Seime rengiama baigiamoji saugesnio interneto ambasadorių mokymų konferencija. Renginyje bus supažindinama su medijų ir informacinio raštingumo, Saugesnio interneto centro aktualiomis tendencijomis, geriausia praktika Lietuvoje ir saugesnio interneto kūrimo praktika Europoje.

 

Saugesnio interneto ambasadoriai mokyklose rūpinasi elektroninės erdvės saugumu, pagelbėja mokytojams, mokyklų vadovams, tėvams nukreipti jaunimą, kad jis internetą išnaudotų konstruktyviai ir kūrybiškai, interneto vartotojus supažindina su rizika, moko apsisaugoti.

Saugesnio interneto ambasadoriai Lietuvoje prieš 3 metus pradėti rengti Švietimo informacinių technologijų centro, Ryšių reguliavimo tarnybos, asociacijos „Langas į ateitį“ ir VšĮ „Vaikų linija“ iniciatyva.

 

Švietimo informacinių technologijų centras atrinko tris lektorius, kurie mokykloms parengė bandomąją mokymų programą „Saugesnio interneto ambasadoriaus veikla šiuolaikinėje mokykloje: bendruomenės telkimas, užtikrinant saugią elektroninę erdvę mokiniams“. Mokymai vyko Kaišiadorių Algirdo Brazausko, Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijose ir Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje. 2016 m. apmokyta apie 100 mokytojų, ši programa buvo ne tik išbandyta, bet ir patobulinta, atsižvelgiant į realias situacijas, su kuriomis susiduria mokiniai.

 

Per antrąjį etapą 2017 m. Kaune parengta 30 saugesnio interneto ambasadorių lektorių, kurie turėjo parengti mokytojus, norinčius dirbti saugesnio interneto ambasadoriais. 2017–2018 m. surengti mokymai 21 Lietuvos mokykloje ir apmokyta daugiau nei 400 saugesnio interneto ambasadorių pagal akredituotą 40 val. programą „Saugesnio interneto ambasadoriaus veikla šiuolaikinėje mokykloje: bendruomenės telkimas, užtikrinant saugią elektroninę erdvę mokiniams“. Mokytojai, ieškantys būdų, kaip sutelkti mokyklos bendruomenę ir sukurti mokiniams saugią elektroninę erdvę, apsaugoti jaunimą nuo interneto pavojų, padėti jiems kurti savo geresnį internetą, per šiuos mokymus turėjo galimybę išbandyti įvairias darbo formas.

Nuo 2018 m. įvairiose Lietuvos mokyklose dirba daugiau nei 400 saugesnio interneto ambasadorių.

 

Saugesnio interneto ambasadoriai pradėti rengti įgyvendinant tarptautinę 30 Europos valstybių veikiančią Saugesnio interneto programą. Programa padeda sukurti saugesnę interneto erdvę, stengiasi įtraukti vaikus ir jaunimą į saugesnio interneto kūrimą. Programą Lietuvoje 2005 m. pradėjo įgyvendinti Švietimo ir mokslo ministerija, Socialinių ir psichologinių paslaugų centras ir bendrovė „Bitė Lietuva“.

 

Baigiamąją konferenciją iš Seimo bus galima stebėti internetu:

ww.youtube.com/watch?v=i_yxRy7seEI, www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=2918.

 

Parengta pagal ŠMM Komunikacijos skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.