„Rodos, jau girdžiu, kaip sunkiai kalas žodis, daigas, paukštis ir gerumas“

Sondra Bartulienė
,
l. e. Širvintų l.-d. „Boružėlė“ direktoriaus pareigas

Širvintų lopšelis-darželis „Boružėlė“ inicijavo kūrybinį projektą, kuriame dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos iš Lietuvos. Projekto tikslas – tobulinti švietimo įstaigų socialines, bendravimo, pažinimo, menines kompetencijas, skatinti bendradarbiavimą ir sudaryti vaikams patirtinio mokymosi sėkmes. Vien pavadinimas „Rodos, jau girdžiu, kaip sunkiai kalas žodis, daigas, paukštis ir gerumas“ suteikia magiškos galios, prasmingų darbų ir auksinio rudens akimirkų.

 

Į kūrybos gretas įsiliejo 1543 vaikai, 60 mokytojų, 40 įstaigų. Paatvirausime… Rengdami projekto nuostatus pagalvojome, ar bus įdomu, patrauklu ir kiek tai svarbu ugdymo įstaigoms? Nesuklydome, dalyvių anketų gausa pradžiugino, supratome, kad kolegos pasiilgę naujovių. Projektas sujungė keturis etapus. Pirmasis etapas – piešinių paroda „Į Žemę atkeliauja dėdė ruduo“ Širvintų r. savivaldybės Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje. Antrasis etapas, kuriame susiliejo jausmai, solidarumas, atjauta, – gerumo akcija „Voratinklių gijose slepiasi gerumas“. Kūrybiškos auklėtojos vaikams parodė, kokia gali būti gerumo galia, kaip mums svarbu perduoti žmogiškąsias vertybes kitiems, kokį pavyzdį parodome jaunajai kartai. Trečiasis etapas – meno dirbtuvės „Spalvomis trykštantis ruduo“ – įtraukė ir tėvelius, ir senelius. Darbuose (daržovių herojai su aprašymais, eilėmis) atsispindėjo meninės galios išraiškos. Labiausiai laukėme ketvirtojo etapo – nuotraukų parodos „Ruduo atkeliavo į mūsų miestą“. Nesuvardinsime, kiek gražių vietų pamatėme. Projekto veiklos suvienijo įvairių specialybių žmones, nes dalyvavo įstaigų bendruomenės.

 

Gruodžio 3 d. pedagogus pakvietėme į projekto refleksiją. Renginį pradėjo lopšelio-darželio „Boružėlė“ vaikai su nuotaikinga programa. Auklėtojos pristatė projekto etapus, gėrėjomės šių etapų akimirkomis, gerosios patirties rezultatais ir sklaida.

Dalyviams buvo įteiktos padėkos, atminimo dovanėlės apie Širvintų kraštą. Mūsų šventė-refleksija tęsėsi ekologiniame ožkų ūkyje pas Širvintų rajono ūkininkę Dalią Ėmužytę. Šeimininkė svečiams pasakojo apie ūkyje vykstančius procesus, gamybą, realizaciją, skatino pažinti gamtą ir būtinai degustuoti ekologiško ūkio produkciją.

Pedagogai dalijosi projekto idėjomis, kalbėjome apie bendruomeniškumo ugdymo būdus ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje. Sutarėme, kad dar susitiksime, dalyvausime ir draugausime.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.