Rengiantis pradėti taikyti mokytojų etatinį darbo apmokėjimą – priemonės mokykloms į pagalbą

Švietimo ir mokslo ministerija, rengdamasi nuo naujų mokslo metų pradėti taikyti etatinį darbo apmokėjimo modelį, paruošė informacijos paketą ir organizuoja reguliarias konsultacijas regionuose. Pradėjo veikti nemokama telefono linija ir speciali interneto svetainė www.etatinis.lt.

„Mokyklos pradeda ruoštis etatiniam darbo apmokėjimui, kyla daug ir įvairių klausimų. Jau turėjome kelias dešimtis susitikimų regionuose, atskirose mokyklose, rengėme tiesiogines interneto transliacijas ir visa tai toliau bus tęsiama. Nuo šiandien siūlome naujų informavimo ir bendravimo priemonių, kad pradėtas taikyti etatinis darbo apmokėjimas būtų kuo paprastesnis ir mokyklos laiku gautų konsultacinę pagalbą“, – sako švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas.

 

Naujoje svetainėje www.etatinis.lt pristatomas etatinis darbo apmokėjimo modelis, pateiktas konsultacijų regionuose grafikas, dažniausiai užduodami klausimai–atsakymai, pareigybių ir valandų paskirstymo pavyzdžiai ir kita dokumentacija. Rengiama ir atlyginimų skaičiuoklė, kuri taip pat bus integruota šioje svetainėje.

Kas sudarys etatą? Ar bus galima dirbti puse etato?

 

Iš viso vienas etatas turės 1512 val. per metus (36 val. per savaitę). Jos susidės iš:

kontaktinio darbo su mokiniais valandų: pamokos, neformaliojo švietimo programos pamokos, kitas tiesioginis darbas su mokiniais: trumpalaikės ar ilgalaikės konsultacijos, vadovavimas mokinių brandos darbams ir kt.;

nekontaktinio darbo valandų: pasiruošimas pamokoms, mokinių pasiekimų ir pažangos vertinimas, tėvų informavimas, profesinis tobulėjimas, veikla, susijusi su vadovavimu klasei ar grupei, ir kt.;

valandų mokyklos bendruomenei: bendradarbiavimas su mokyklos socialiniais partneriais, vadovavimas studentų pedagoginei praktikai, kiti mokyklos bendruomenei svarbūs darbai, kurie nėra apibrėžiami kaip kontaktinė veikla.

 

Etatas galės būti dalijamas. Rekomenduoja etato neskaidyti smulkiau nei iki 0,25. Kaip ir iki šiol, mokytojas galės dirbti vienoje mokykloje, taip pat dirbti 1,5 etato toje pačioje mokykloje ar sudaryti tokį darbo krūvį per dvi ar kelias darbo vietas.

Pradedantieji mokytojai galės turėti iki 756 kontaktinių val. per metus, kitą darbo laiką sudarys: 1) pasirengimas pamokoms, pasiekimų vertinimas, profesinis tobulėjimas (90–100 proc. nuo kontaktinių valandų), 2) veikla mokyklos bendruomenei (iki 40 proc. nuo etato valandų).

Visi kiti mokytojai galės turėti iki 1008 kontaktinių val. per metus, kitą darbo laiką sudarys: 1) pasiruošimas pamokoms, pasiekimų vertinimas, profesinis tobulėjimas (30–50 proc. nuo kontaktinių valandų), 2) veikla mokyklos bendruomenei (iki 50 proc. nuo etato valandų).

Visa etatą sudaranti veikla bus numatyta mokytojo ir mokyklos vadovo sutartyje. Mokyklų vidaus teisės aktuose bus nustatyti atvejai, kada dalį sulygtų darbo funkcijų mokytojai atlieka ne darbovietėje, bet kitose jiems priimtinose vietose.

 

Parengta pagal ŠMM Komunikacijos skyriaus inf.

Griežtai draudžiama svietimonaujienos.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose, perkurti ar platinti kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svietimonaujienos.lt kaip šaltinį.