Projekto „Gamtos abėcėlė“ dalyvių susitikimas

Elena Kulbokienė
,
projekto koordinatorė, mokytoja

Balandžio 8–12 d. Platelių gimnazijoje vyko pirmasis tarptautinio trišalio „Nordplus Junior“ projekto „Gamtos abėcėlė“ (angl. „ABC of Nature“) dalyvių susitikimas. Projekto tikslas – skatinti inovacijas aplinkosauginio švietimo srityje ir tarpkultūrinį dialogą tarp Šiaurės ir Baltijos šalių. Juo siekiama sukurti mokomąją medžiagą ir metodus, skatinančius plėsti mokinių žinias apie Lietuvos, Latvijos ir Danijos nacionalinius parkus. Gimnazijoje svečiavosi mokiniai ir mokytojai iš Danijos Jyderup miesto Hjembæk Efterskole ir Latvijos sostinės Rygos vakarinės mokyklos. Šiame projekte dalyvauja mūsų gimnazijos IIIg klasės mokiniai kartu su manimi ir kolege Lolita Petraitiene-Petrauskiene. Per susitikimą svečiai susipažino su mokykla, vykdėme bendras veiklas, dalyvavome pamokose ir edukaciniuose užsiėmimuose Žemaitijos nacionaliniame parke.

 

Pirmoji diena prasidėjo gimnazijoje. Per biologijos pamoką mokiniai bendradarbiaudami tarptautinėse grupėse atliko praktikos darbą: mikroskopu tyrė žiedadulkes, pateikė rezultatus, o pamokoje įgytas žinias pasitikrino panaudodami „Kahoot“ įrankį. Paskui veiklas tęsėme Žemaitijos nacionaliniame parke. Ten vyko smagi edukacija „Pažink ŽNP žaisdamas“ ir ekskursija „Šeirės taku“.

Antroji susitikimo diena prasidėjo integruota lietuvių kalbos ir muzikos pamoka, kurioje svečiai mokėsi kalbėti lietuviškai, susipažino su mūsų tautiška giesme. Po pamokos kūrėme ir rinkome logotipą projektui. Svečiai iš Danijos pristatė mokinių sukurtus filmukus apie savo mokyklą. Vėliau per Platelių amatų centro edukacinį užsiėmimą liejome žvakes iš bičių vaško. Pavakare vykome į Plungės Oginskio parką, aplankėme bibliotekos ekspoziciją.

Trečioji diena prasidėjo ekskursija į Plokštinės Šaltojo karo muziejų. Čia svečiai turėjo galimybę pamatyti sovietinių laikų raketų bazės ekspoziciją.

Susitikimą vainikavo mokyklos bendruomenės popietė, kurioje visų trijų šalių dalyviai pristatė nuveiktus darbus, kiekvienos šalies atstovai gimtąja kalba suvaidino savo krašto legendą. Popietę smagiai užbaigė mokyklos folklorinis ansamblis, sukvietęs visus į bendrą ratą.

 

Šis projekto dalyvių susitikimas buvo puiki galimybė mokiniams artimiau susidraugauti, mokytojams susipažinti su šalių švietimo sistemomis, pasidalyti gerąja ugdomosios veiklos patirtimi. Turėjome galimybę svečiams pristatyti savo krašto istoriją, kultūrą, papročius.

Lauksime kito projekto dalyvių susitikimo Danijoje ateinantį rudenį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.