Geriausia Šiaulių regiono mokinių mokomoji bendrovė – „Wuzzle“

Rugilė Bagdonaitė
,
MMB „Wuzzle“ prezidentė

Balandžio 11 d. jau ketvirtojoje mokinių mokomųjų bendrovių (MMB) mugėje, vykusioje Šiaulių „Tilžės“ prekybos ir laisvalaikio centre, savo verslo produkciją pristatė net 20 komandų iš Šiaulių, Klaipėdos, Naujosios Akmenės, Pakruojo, Radviliškio miestų ir rajonų mokyklų.

Geriausios bendrovės vardą, kaip ir praėjusiais metais, pelnė viena iš mūsų gimnazijos komandų „Wuzzle“, pristačiusi patrauklius medienos gaminius: padėkliukus, lenteles, dėliones. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas neapsiribojo vien prizo įteikimu – jaunuosius verslininkus palaikantis ir skatinantis miesto vadovas davė pažadą papietauti su nugalėtojais.

MMB „Wuzzle“ – tai šešių gimnazistų komanda: Rugilė Bagdonaitė (IIIe kl.), prezidentė, Žydrūnė Šaškevičiūtė (IIc kl.), Mantas Čepas (IIc kl.), Karolis Linkevičius (IIIb kl.), Dovydas Radavičius (IIIb kl.) ir Lukas Volkovas (IIIb kl.). Komanda tiki, kad „medis namams suteiks jaukumo, o mažos detalės pažadins Jūsų kūrybiškumą“!

Šioje mugėje dalyvavo dar keturios mūsų gimnazijos mokinių mokomosios bendrovės. Visų bendrovių veiklą koordinuoja ekonomikos mokytoja Aurelija Šmitienė.

 

MMB „Lunadent“ prekiavo dantų balinimo priemonėmis, kurias sudarė dantų šepetėlis ir dantų pudra. Dantų šepetėlis pagamintas iš organiškų medžiagų: šepetėlio kotas – iš natūralaus bambuko, šereliai – iš anglies pluošto, stiprinantys dantenas, o dantų pudrą sudaro 100 proc. organiški aktyvuotos anglies balinamieji milteliai. Komandos nariai: Robertas Kazbaras (IVa kl.), prezidentas, Povilas Bajarskas (IIIc kl.) ir Laurynas Kasperavičius (IIIc kl.). Ši bendrovė buvo apdovanota „Ekologiškiausio verslo“ nominacija. Prizą už šią nominaciją skyrė UAB „Lasegra“.

 

MMB „Aromagic“ prekiavo oro gaiviklių rinkiniais, kuriuos sudarė 3 beržiniai medinukai, organzos maišelis ir 2 buteliukai papildomo aromato. Šie rinkiniai gali suteikti magišką gaivą jūsų namams, automobiliui ar krepšiui. Komandos nariai: Povilas Jurgutavičius (IIIa kl.), prezidentas, Irma Zapalskytė (IIIa kl.), Martynas Černiauskas (IIIa kl.) ir Ignas Galvičius (IIIa kl.).

 

MMB „Areni“ prekiavo dažytais ir dekoruotais batų raišteliais su idėja, kad kiekvieno žmogaus diena būtų kupina spalvų. Komandos nariai: Gabrielė Bartkevičiūtė (IIId kl.), prezidentė, Giedrė Dautaraitė (IIIe kl.) ir Eimantė Banytė (IIIa kl.).

 

MMB „WEDEV“ kuria tinklalapius sporto klubams, smulkioms bendrovėms. Komandos nariai: Tautvydas Peleckis (IIIc kl.), prezidentas, Rokas Gervetauskas (IIIc kl.) ir Kristupas Norvaiša (IIIc kl.).

 

Mugėje mokinių mokomosios bendrovės pristatė daug įvairių verslo idėjų: rankų darbo muiliukus, spalvingus batraiščius ir batų kulno apsaugas vairuotojams, papuošalų kolekcijas ir įvairios reklaminės produkcijos. Kai kurie siūlė net sveikos mitybos produktų…

Mokinių mokomosios bendrovės pripažintos viena geriausių formų jaunimą mokyti verslumo, ugdyti jaunų žmonių gebėjimus. Nors mokinių bendrovės neturi juridinio statuso, tačiau jos nueina visą įmonės kūrimo, produkto plėtojimo, pardavimų, marketingo kelią. Mokinių bendroves gali steigti tik vyresniųjų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos ir turintys verslo konsultantą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.