Pasidaryk pats!

Tadas Jakas
,
Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos vyr. technologijų mokytojas

Mokinių technologinis ugdymas – sudėtinė holistinio ugdymo dalis, leidžianti mokiniams tapti technologiškai raštingiems, gebantiems nuolat įgyti naujų žinių ir išsiugdyti technologinių gebėjimų. Technologijų pamokos – vienos mokinių mėgstamiausių, nes jos yra daugiau praktinio pobūdžio. Per jas vaikai išmoksta saugiai naudotis nesudėtinga technika, pažinti medžiagas, kurti įvairius gaminius.

 

Ši žiema mūsų sniegu nelepino ir kažin ar dar palepins, todėl mokiniai negalėjo nusilipdyti tikrų senių besmegenių. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos 5–7 klasių mokiniai nenusiminė ir nenuleido rankų. Technologijų pamokose nutarė juos pasidaryti iš medžio patys. Darbas visiems patiko. Septintokai Nedas Kubilius ir Benas Bernatavičius bei šeštokas Emilis Lučinavičius supjaustė medžio rąstą į dalis. Mergaitės atliko apdailos darbus. Daugiausia stengėsi septintokės Justina Čiplytė ir Rusnė Morkūnaitė.

Su seniais besmegeniais galėjo susipažinti visa įstaigos bendruomenė ir į mokyklą atvykę svečiai. Mokinių darbeliai buvo eksponuojami prie Kalėdų eglutės mokykloje iki Trijų karalių šventės. Vėliau su savo gamybos žaislais mokiniai pakvietė pažaisti ir draugus.

 

Pasak mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės, tinkamai organizuotas ugdymas plėtoja vertybines mokinių nuostatas ir bendruosius gebėjimus. „Džiaugiuosi, kad tinkamai parinktos darbo priemonės ir medžiagos leido mokiniams pasigaminti sumanytus gaminius, o svarbiausia – vėliau juos panaudoti pagal paskirtį. Labai vertinu mokinių darbą ir idėją „Pasidaryk pats!“, – teigė direktorė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.