Lopšelio-darželio „Puriena“ draugystė su Kėdainių pagalbos šeimai centro vaikų dienos centru

Renata Dirmantienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Marytė Mockienė
,
priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Jau penkerius metus Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ bendradarbiauja su Kėdainių pagalbos šeimai centro vaikų dienos centru. Šiai gražiai draugystei pradėti iniciatyvą parodė Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Marytė Mockienė ir Kėdainių pagalbos šeimai centro vaikų dienos centro socialinė darbuotoja Jurgita Svetikienė. Tai draugiški, abipuse pagarba grindžiami ir labai laukiami susitikimai, kuriuose visada dalyvauja Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ „Viščiukų“ ir „Voveriukų“ grupių ugdytiniai, jų tėveliai, taip pat ir Kėdainių pagalbos šeimai centro vaikų dienos centro socialinės darbuotojos ir šios įstaigos vaikai. Šių susitikimų organizatorės esame mes, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos Marytė Mockienė ir Renata Dirmantienė, planuojame įdomius, kūrybiškus užsiėmimus, per kuriuos gaminami kūrybiniai darbeliai, kepami skanėstai, smagiai leidžiamas laikas drauge geriant arbatą, žaidžiant žaidimus. Dažniausiai rengiamos šv. Velykų ir šv. Kalėdų popietės.

 

Štai vieną Atvelykio popietę nutarėme kepti sausainius ir juos padovanoti Kėdainių pagalbos šeimai centro dienos centro vaikams. „Viščiukų“ ir „Voveriukų“ grupių ugdytinių mamos ruošė ir kočiojo tešlą. Vaikai vėliau taip pat įsitraukė į darbą: spaudė su formelėmis sausainius ir ragavo tešlą, kuri buvo labai skani. Iškeptus Atvelykio sausainius nuvežėme vaikų dienos centro vaikams, juos spalvingu glaistu papuošė šio centro auklėtiniai. Taip bendru darbu buvo iškepti ir papuošti Atvelykio sausainiai, jais ir arbata visi drauge vaišinosi po malonių darbų.

 

Prisiminti reikėtų ir pavasarį organizuotą Velykų popietę, kada į lopšelio-darželio „Puriena“ „Viščiukų“ grupę susirinko „Viščiukų“ ir „Voveriukų“ grupių tėvai ir jų vaikai. Šios popietės iniciatorės Kėdainių pagalbos šeimai centro vaikų dienos centro pedagogės Žydrė Pavolienė ir Kristina Grigaliūnienė mokė daryti velykinius atvirukus. Joms talkino kartu atvykusios šio centro mergaitės Austėja ir Enrika. Mažieji „Purienos“ darželinukai kartu su savo mamomis ir tėčiais susėdę prie staliukų rinkosi spalvoto popieriaus lapus, ant jų klijavo margučius, kiškučius, viščiukus. Kadangi kitas sekmadienis buvo Verbų, susirišome ir nuostabias verbas.

 

Taip pat ir prieš šv. Kalėdas jau tampa gražia tradicija į lopšelį-darželį „Puriena“ pasikviesti Kėdainių pagalbos šeimai centro vaikų dienos centro socialines darbuotojas. Šių kalėdinių popiečių tikslas – pasidalyti gerąja patirtimi kuriant originalius atvirukus pasitelkiant įvairius karpinius ir žaisti kūrybinius žaidimus su dienos centro vaikais, mokytis bendrauti, bendradarbiauti ir suprasti, pažinti vienam kitą. Viešnios pamoko gaminti kalėdinius atvirukus, pataria, konsultuoja. Šios kūrybinės bendros veiklos suvienija mus visus. Mamos džiaugiasi pasigaminusios originalių atvirukų, o vaikai – smagiai ir kiek kitaip praleidę laiką kartu. Džiugu, kai į vieną gražų būrį telkiamės vaikų labui.

 

Kiekvienais metais gruodį mūsų darželyje rengiamos prieškalėdinės gerumo akcijos „Pradžiugink esantį šalia“, per kurias renkamos kanceliarinės priemonės, vaikiškos knygelės Kėdainių pagalbos šeimai centro vaikų dienos centro vaikams. Šioje akcijoje geranoriškai dalyvauja visa lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenė, o mes su direktore Birute Naruševičiene viską nuvežame ir padovanojame vaikų dienos centro auklėtiniams. Tai šiltas, jaukus tarpusavio bendravimas ir prasmingas bendradarbiavimas laukiant gražiausių metų švenčių – šv. Kalėdų!

 

Iki kitų malonių susitikimų, mielieji mūsų draugai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.