Nuotaikingas Žolinės laukimas

Dalia Gricienė
,
Šiaulių r. Kairių l.-d. „Spindulėlis“ direktorė

Vasara panaši į stebuklą: čia ji yra, čia jos jau nėra… O tarp tų stebuklų ir Žolinė. Jų išvakarėse, rugpjūčio 14 d., į Šiaulių rajono Kairių lopšelį-darželį „Spindulėlis“ darbuotojai ir vaikai rinkosi nešini gėlių, žolynų puokštėmis. Edukacinis rytmetis prasidėjo logopedės Daivos pasakojimu apie močiučių darželiuose augintus ir iki šiol auginamus vaistinguosius augalus. Vaikai ir suaugusieji klausė, lietė, uodė juos trindami tarp pirštų.

 

Virėja Kristina visus pakvietė degustuoti arbatžolių arbatėles. Visi ragavo ir spėliojo, kokio tai augalėlio arbata. Neatsimindami pavadinimo jo ieškojo lopšelio-darželio vaistažolyne ar atneštose puokštėse. Vėliau visus augalėlius supynėme į vieną didelę puokštę, kurią išdžiovinę jos teikiamomis galiomis galėsime sveikatintis visą šaltąjį metų sezoną.

 

Po pietų mūsų šventė persikėlė į šalia lopšelio-darželio esančią sodybą. Ten visų laukė sodybos šeimininkė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos bibliotekininkė Nijolia Kasparavičienė. Ji vaikus pasitiko drauge su personažu ežiuku ir aprodė savo ramunių kolekciją „Ramunyną“. Čia radome visko: atvirukų, knygų, paveikslų, pagalvėlių ir net žaismingus kaliošus papuoštus ramunėmis. Bandėme ramunes suskaičiuoti, tačiau mums nepavyko – tiesiog pritrūkome rankų pirštelių. Apžiūrėję kolekciją susėdome ant ramunėmis puoštų pagalvėlių, paklotėlių, o direktorė Dalia visus apdalino grūdais cituodama senolių išmintį: „Grūdai – tai viskas: ir duona, ir valgis, ir sveikata. Jeigu turėsi grūdų, bus ir pinigų. Išsirinkite kelis grūdelius į piniginę, kad ji visada būtų pilna“. Po palinkėjimų skaitėme, klausėmės ir inscenizavome poeziją apie žolynėlius.

 

Šventėje, aišku, reikia ir išsidūkti. Todėl grįžę į pievelę visi šokome, dainavome lietuvių liaudies ratelius, žaidimus. Lyg akimirka prabėgo ši stebuklinga vasaros diena – persmelkta mūsų pačių nuoširdumo, žolynų aromato, žolelių arbatos dvelksmo bei poezijos.

Liaudies išmintis sako: „Kas per Žolinę nesueina krūvon, tie bus biedni“. Mes tikimės, kad būsime bagoti bent jau nuoširdžiomis šypsenomis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.