„Mūsų daug – Lietuva viena“

Jolita Rancovienė
,
projekto vadovė
Jolanta Gutauskaitė-Janulevičienė
,
direktorės pavaduotoja ugdymui, projekto kuratorė

Šiemet Lietuvoje netrūko renginių, skirtų valstybės atkūrimo šimtosioms metinėms. Vilniaus „Laisvės“ gimnazija organizavo šalies mokyklas vienijantį projektą „Mūsų daug – Lietuva viena“, kurio tikslas – ugdyti mokinių siekį pažinti Lietuvos etnografinius regionus ir įvairovę, savitumą bei pokytį per Lietuvos valstybės šimtmetį, skatinti domėtis kultūriniu paveldu, puoselėti bendravimo ir darnaus bendruomenės gyvenimo tradicijas. Projekte dalyvavo Molėtų r. Alantos, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago, Telšių „Džiugo“, Vilniaus Juzefo Ignacijaus Kraševskio ir Vilniaus „Žaros“ gimnazijos bei Kauno Kazio Griniaus ir Vilniaus Barboros Radvilaitės progimnazijos.

 

I projekto etape, vykusiame balandžio–birželio mėnesiais, skirtingų regionų mokyklų mokiniai rinko informaciją apie savo tautos ar etnografinio regiono kulinarinį paveldą. Šio etapo pristatymas birželio 6 d. vyko Vilniaus „Laisvės“ gimnazijoje. Per pristatymą projekte dalyvaujančios mokyklos atsivežė ir pristatė paruoštą tradicinį patiekalą, dalyvavo draugiškose sporto varžybose. Svečius daina pasveikino ir „Laisvės“ gimnazijos direktorė Jūratė Lutinskaitė-Kalibatienė.

 

Lapkričio 8 d. vyko projekto II etapo renginiai – mokinių konferencija, kurioje projekte dalyvaujančių mokyklų atstovai pristatė savo regiono socialinę, ekonominę, politinę kaitą per pastarąjį šimtmetį, taip pat ryškiausias savo krašto šimtmečio asmenybes. Vėliau suskirstyti komandomis dalyvavo netradicinėje ekskursijoje po Vilniaus senamiestį, kuriame ieškojo su valstybingumo šimtmečiu susijusių objektų ir sprendė įdomias istorijos mįsles. Prie projekto veiklų mielai prisijungė ir žinomi Lietuvos istorikai – profesorius Alfredas Bumblauskas bei doc. dr. Aurelijus Gieda.

 

Gruodžio 13 d. vyko projekto baigiamojo etapo renginiai – šimtmečio proto mūšis, sporto ir žinių viktorinos, skaitmeninio muziejaus žaidimas, paskui mokyklų komandos pristatė savo regionų kultūrą šokiais, dainomis ir nuotaikingais pasakojimais gimtąja tarme. Prie projekto veiklų mielai prisijungė ir Lietuvos rekordus fiksuojančios agentūros „Factum“ vadovas Vytautas Navaitis. Jis papasakojo apie įdomiausius etnografinių regionų vaikų rekordus.

 

Projekto globėja – Seimo narė Monika Navickienė. Gražiausias renginio akimirkas galite pamatyti čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.