Linksma šeimos šventė „Pajausk indėnų dvasią“

Kasmet Kavoliškio mokykloje-darželyje susirenkame į šeimos šventę, kurioje norime padėkoti vaikų tėvams už bendrystę ir bendradarbiavimą. Renginio dalyvius pakvietėme įsiklausyti į medžių kalbą, išgirsti, pabūti arčiau gamtos. Juk ir „šeima, kaip medžio šakos, auga skirtingomis kryptimis, bet šaknys išlieka tos pačios“.

 

Šiais metais šventę „nuspalvinome“ indėniškais motyvais. Pirmiausia, vaikus supažindinome su indėnų kultūra, papročiais. Šiai šventei buvo ruoštasi iš anksto, padedant tėvams mokyklos-darželio kieme pastatyta stilizuota indėniška palapinė. Dalyviams buvo parengtos „indėniškos“ užduotys-stotelės, kuriose kiekvienas galėjo rasti įdomias veiklas. Visos šeimos gavo kelionės žemėlapį su pažymėtais stotelių simboliais, dalyviai pasivadino indėniškais vardais, atkreipdami dėmesį į savo bruožus, pasiekimus. Po indėniškų vardų registracijos vaikai kartu su tėveliais gaminosi stilizuotus indėniškus papuošalus, galvos apdangalus puošėsi plunksnomis ir ornamentais. Pagal indėnų papročius, kiekviena plunksna yra pelnoma už kokį nors žygdarbį. Renginyje mamos pynė mergaitėms kasytes, piešė dalyviams ant veidų. Vėliau visi išbandė taiklumą stotelėse „Erelio akis“ (šaudydami iš lanko), „Taiklioji ranka“ (mesdami strėlytes į taikinį), „Lokio kirtis“ (sviesdami pagalius į statinį). Įdomu buvo išbandyti ir stotelę „Didžioji pėda“, kur dalyviai turėjo pereiti kliūčių ruožą su didžiulėmis pėdomis. Smagi edukacija šeimų laukė stotelėje „Svajonių burbulai“: kiekvienas galėjo išbandyti ir paleisti didžiulius spalvotus muilo burbulus. Patys mažiausieji mėtė spalvotus kamuoliukus, o kai kurie atsigaivino braidydami po vandens baseinėlį.

 

Šventės pabaigoje buvo šokamas bendras šokis, visų laukė padėkos ir „indėniška“ košė. Indėnišką nuotaiką pajutę, dvasingumo pasisėmę, didvyriškumo pamokas išmokę, su gamta susilieję šventės dalyviai grįžo į namus su gera nuotaika.

 

Rokiškio r. Kavoliškio mokyklos-darželio inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.