Sveikiausia diena Giraitės darželyje

Ingrida Bosienė
,
visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Šiemet visame pasaulyje gegužės 23 d. organizuojama akcija „Pamoka lauke“. Tūkstančiai visų šalių mokyklų šią dieną organizuoja pamokas kitose erdvėse. Pamoką lauke surengėme ir mes, Kauno r. Giraitės darželio pedagogai, norėdami skatinti vaikų savarankiškumą, kūrybiškumą ir stiprinti jų sveikatą.

 

Vaikai buvo laukiami net 7 sveikatos stiprinimo stotelėse. Pasisukę linksmuose rateliuose su meninio ugdymo mokytoja Jolanta ugdytiniai savo žinių kelionę pradėjo „Nuotaikų registracijos“ stotelėje, kur jų jau nekantriai laukė psichologė Irena, pasiruošusi padėti atpažinti ir įvardinti savo emocines būsenas bei jas pavaizduoti atliekant kūrybines užduotis. Direktorės pavaduotoja ugdymui Justina stotelėje „Švarių rankučių karalystė“ vaikams priminė, kaip reikia taisyklingai nusiplauti rankas. Dietistė Jolanta stotelėje „Skanauju – ragauju“ siūlė vaikučiams patiems susiverti spalvingus vėrinėlius iš vasara kvepiančių uogų ir vaisių, o stotelėje „Arbatinė“ auklėtojos padėjėja Simona kvietė numalšinti troškulį ir susipažinti su vaistinių žolelių arbatėlėmis. Apie atliekų rūšiavimo svarbą ir taisykles stotelėje „Rūšiuoju – galvoju“ vaikams priminė valytoja Virginija, o spalvoti kamuoliukai greitai rado savo vietą antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriukuose. Ūkvedys Kęstutis šeimininkavo „Oranžinio kamuolio“ aikštelėje ir siūlė pasivaržyti kamuolio metimo į krepšį rungtyje. Visas įveiktas užduotis apmąstyti ir atsipalaiduoti ugdytiniai galėjo „Guliu – į saulutę žiūriu“ stotelėje, kur meditacijos pratimus jiems padėjo atlikti auklėtojos padėjėja Dovilė.

 

Linksmai praleidome laiką lauke, įgijome naujų žinių, tapome žvalesni ir linksmesni, o svarbiausia – turėjome puikią galimybę įsitikinti, kokia šauni ir darni bendruomenė esame.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.