Laikas tarti „Ačiū“ inovatyviausiems mokytojams

Lietuvoje yra daug gerų mokytojų, kurių klasėse vyksta ne mažesni stebuklai nei Estijos, Suomijos ar Singapūro mokyklose. „Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai“ – iniciatyva, tarianti „ačiū“ kuriantiems ateitį. Prie to gali prisidėti kiekvienas – tereikia iniciatyvos interneto puslapyje nominuoti inovatyviausią mokytoją.

 

„Jau ne pirmus metus skaitydama paraiškas nuoširdžiai džiaugiuosi, kad turime tokių kūrybingų ir entuziastingų mokytojų, apie kuriuos turėtų išgirsti visi. Džiugu, kad vėliau šiuos mokytojus ir vadovus atpažįstu diskusijose, sutinku renginiuose, tenka su jais dirbti, o jų iniciatyvos plinta po kitas mokyklas. Šie apdovanojimai paskatina mokytojus ir mokyklų vadovus didžiuotis dalykais, kuriuos kasdien tyliai daro savo ugdymo įstaigose. Būtent to Lietuvoje mums ir reikia daugiau“, – teigia Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo, kultūros ir sporto klausimais Unė Kaunaitė.

„Inovatyvus“ nėra tik naudojantis naujausias technologijas

 

Ieškodami inovatyviausių mokytojų, siekiame atkreipti dėmesį į jų pedagoginį profesionalumą – kokius ugdymo metodus naudoja savo veikloje, ar dalijasi sėkme su kolegomis šalyje ar net užsienyje? Taip pat skatiname atsižvelgti į pedagoginę lyderystę – dalyvavimą kitose veiklose (tai gali būti papildomas darbas su mokiniais, švietimo iniciatyvų įgyvendinimas, ekspertinis darbas rajono, regiono, valstybės ar tarptautiniu lygmeniu, dalyvavimas projektuose). Galų gale – ar šis mokytojas pasižymi XXI a. būtinomis kompetencijomis – nuolat siekia tobulėti ir ugdymo procese naudoja technologijas?

 

Inovatyviausio mokyklos vadovo nominacijai keliami kriterijai yra vadybinis profesionalumas – efektyvus vadovavimas, strategiškumas, partnerysčių kūrimas; lyderystė – dalyvavimas papildomose veiklose (mentorystė, neformalūs užsiėmimai, ekspertinis darbas rajono, regiono, valstybės ar tarptautiniu lygmeniu); mokyklos rezultatai – mokyklos atvirumas, papildomų projektinių galimybių išnaudojimas.

Kaip prisidėti?

 

Iki spalio 15 d. kviečiame mokytojus kandidatuoti arba nominuoti kolegas čia.

Taip pat skatiname pasidalyti informacija apie šią iniciatyvą su kitais.

Kas šiais metais taps inovatyviausiais mokytojais, paaiškės lapkričio 20 d. Valdovų rūmuose vyksiančiame iškilmingame apdovanojimų renginyje, per kurį nugalėtojai bus apdovanoti piniginiais prizais ir kelione į pasirinktą švietimo konferenciją užsienyje.

 

Daugiau informacijos apie iniciatyvą galite rasti – www.mokytojuapdovanojimai.lt.

 

Tautvydo Stuko nuotraukos

Iniciatyvą organizuojančios asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.