Kviečiama dalyvauti Nacionaliniame ekonomikos egzamine

Lietuvoje antrą kartą organizuojamas Nacionalinis ekonomikos egzaminas. Šiemet visi norintys pasitikrinti savo ekonomikos žinias galės tai padaryti kovo 27 d., per Pasaulinę vaikų finansinio švietimo savaitę.

„Vieniems ekonomikos egzaminas bus smegenų mankšta, kitiems – intelektinis iššūkis. Bet svarbiausia – tai proga pasitikrinti ekonominį mąstymą ir prisiminti, kiek daug ekonomikos yra kasdieniame gyvenime. Dalyvauti gali tiek pavieniai piliečiai, tiek klasės, mokyklos ar įmonės. Pernai egzaminą laikė 7000 žmonių, šiemet tikimės sulaukti dar daugiau dalyvių“, – teigė konkursą organizuojančio Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

 

Egzamino klausimai apima svarbiausius ekonomikos dėsnius, asmeninius finansus, verslumą, ekonominę politiką, tarptautines rinkas. Klausimais skatinama pasitelkti loginį mąstymą, o ne tik prisiminti faktus ar apibrėžimus.

Nacionalinio ekonomikos egzamino užduotis rengia visų šalies aukštųjų mokyklų ekonomikos fakultetai, Lietuvos bankas, Finansų ministerija, Valstybinė mokesčių inspekcija, švietėjiškos organizacijos ir ekonomikos mokytojai.

„Vienas svarbių visuomeninio transliuotojo tikslų – prisidėti prie visuomenės švietimo ir skatinti pažangą, kuriai pasiekti ekonominis raštingumas yra labai svarbus. Nacionaliniu ekonomikos egzaminu skatinama domėtis šia sritimi ir parodoma jos svarba kiekvieno žmogaus gyvenime“, – sakė LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

 

Šiemet egzaminą laikyti bus patogiau – tai padaryti bus galima kovo 27 d. bet kuriuo metu – nuo 10 iki 19 val. Jis laikomas internetu, adresu www.ekonomikosegzaminas.lt.

Kaip ir pernai, dalyviai varžysis trijose kategorijose: ekonomiškai raštingiausio moksleivio, studento ir piliečio. Kiekvienos kategorijos laimėtojų laukia piniginiai prizai, vadovėlių komplektai ir kitos dovanos.

Projektą organizuoja Lietuvos laisvosios rinkos institutas. Pagrindinis projekto partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Egzaminą globoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

 

Lietuvos laisvosios rinkos instituto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.