KTU studentai gyvens kitaip: universitetas planuoja modernizuoti beveik pusę savo bendrabučių

Šalies studentams nuolat besiskundžiant atgyvenusiu universitetiniu būstu bei požiūriu į jį, KTU užsibrėžė per penkerius metus modernizuoti 5 iš 12 turimų bendrabučių. Pirmasis naujam gyvenimui bus prikeltas Kaune, Gričiupio g. 13, stovintis dvylikaaukštis.

Kauno technologijos universiteto (KTU) sprendimas pradėti rekonstruoti bendrabučius – ne naujovė Vakarų Europoje, kur studentai jau senokai gyvena moderniuose, visus šiuolaikinio jaunimo poreikius atliepiančiuose, būstuose.

Tikisi valstybės paramos

 

Pasak Kauno technologijos universiteto rektoriaus Eugenijaus Valatkos, šiandien sovietinis bendrabučių palikimas – bendra visos šalies švietimo sektoriaus problema.

„Problema akivaizdi ir ją ėmėmės spręsti. Nuo to, kokiomis sąlygomis gyvena studentas, priklauso ne tik jo savijauta, bet ir pasiekimai moksle. Studijos, egzaminai, pasiruošimas jiems, kelia daug streso, o jei studentui po paskaitų net nesinori grįžti į savo kambarį, nes ten nejauku, tai tikrai nėra gerai“, – esamą situaciją apibūdina rektorius.

 

Jo teigimu, šis didelis projektas yra dalis KTU vizijos akademinį gyvenimą ir bendruomenę dar labiau koncentruoti Studentų miestelyje. Čia universitetas turi ne tik istorinius, tačiau ir naujus pastatus: „Santakos“ slėnį, kylantį, bene moderniausią šalyje, laboratorijų centrą M-LAB bei planuojamą naują daugiafunkcę biblioteką.

„Studento būsto srityje mes akivaizdžiai atsiliekame nuo kitų Europos, pasaulio kaimynų. KTU yra pasaulinio lygio ECIU konsorciumo dalis, tad tikrai turime puikių pavyzdžių, norime į juos lygiuotis ir girdime, ko reikia mūsų studentams“, – pabrėžia E. Valatka.

 

Pasak jo, dalį modernizacijai reikalingų pinigų KTU gavo pagal Vyriausybės programą, pardavę nenaudojamus universiteto pastatus.

„Žinoma, didžiausias noras būtų modernizuoti visus turimus bendrabučius, tačiau tam universitetui neužtektų lėšų. Visų KTU bendrabučių modernizacija atneštų didelę naudą ir miestui. Juk į mūsų bendrabučius, jei tik turime laisvų vietų, priimame gyventi ir kitų universitetų studentus. Deja, be valstybės ir Vyriausybės paramos šis noras gali telikti svajone“, – akcentuoja rektorius.

 

Įsiklausė į studentų pageidavimus

 

Pirmasis pokyčių sulauks Kaune, Gričiupio gatvėje, stovintis vienas iš trijų dvylikaaukščių KTU bendrabučių – jau rengiamas jo modernizavimo projektas. Preliminari šio projekto vertė – apie 3 mln. eurų, o darbai, jei nekils kliūčių, turėtų baigtis 2021 metais.

 

Tai nebus tik segmentuota kurios nors bendrabučio dalies renovacija – parengtas projektas apims pastato interjero, eksterjero ir lauko aplinkos modernizavimą.

Pasak KTU Turto valdymo ir administravimo departamento direktoriaus Svajūno Jakučio, rengiant šį projektą, daug bendrauta su studentais, o prioritetais laikyti jaunimo būsto funkcionalumas ir kokybė.

„Kalbėjomės su studentais ir jie aiškiai pasakė, kad labiausiai norėtų vienviečių kambarių – tokių, kokiuose jau senokai gyvena studentai Vakarų Europoje, tad taip ir nuspręsta daryti. Nedidelė dalis kambarių bus dviviečiai, juose galės gyventi studentų poros. Kambariuose studentai neras, kaip senais laikais įprasta – sugrūstų keturių-penkių stalų“, – skirtumus vardijo S. Jakutis.

 

Viename 385 kv. m tipiniame bendrabučio aukšte numatoma įrengti keturių tipų vienviečių ir dviviečių kambarių blokus; laiptines, balkonus, bendrą virtuvę, poilsio erdvę.

KTU bendrabutyje gyvenantis universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto magistrantas Aurimas Garbus pritaria, kad šiandien bendrabučių modernizavimas yra būtinas.

„Jau daug metų esu bendrabučio gyventojas. Dalis jų yra tikrai senos statybos, tad bet kokį modernizavimą tiek aš, tiek, manau, kiti studentai vertintų palankiai. Studento poreikiai su kiekvienais metais tik didėja. Mums reikalinga asmeninė erdvė, tad, manau, kad vienviečių kambarių poreikis, tikrai didelis. Be abejo, tikrai norisi gyventi gražioje, jaukioje aplinkoje“, – pasakoja A. Garbus.

Jis džiaugiasi, kad projekte atsižvelgta į studentų laisvalaikį. „Tikiuosi, po modernizavimo, būsiu pakviestas pasisvečiuoti, nes esu paskutinio kurso studentas“.

 

Spalvos – pagal istorinius KTU pastatus

 

Atsižvelgiant į šiandienos studento poreikius, kiekviename bendrabučio aukšte planuojama įrengti bendrą virtuvę su skirtingos paskirties zonomis: mokymosi, kino teatro su amfiteatru, ir kitomis.

 

Vykdant projektą numatyta keisti visus pastato langus, atnaujinti liftus, apšiltinti ir pakeisti stogo dangą. Pastato fasadų modernizavimo koncepcijoje bus išlaikoma esama pastato fasadų struktūra, juos numatyta apšiltinti. Apdailai pasirinktos kelios skirtingų charakteristikų medžiagos bei spalvos pagal KTU istorinių pastatų analizę bei logotipo spalvas.

 

Numatyta atnaujinti ir sklypo prieigas: bus modernizuojamos ir atnaujinamos kelių, takų dangos, numatomos kelios naujos takų jungtys, išplečiamos esamos automobilių stovėjimo aikštelės, suformuojama lauko treniruoklių zona prie esamos krepšinio aikštelės. Sklype numatoma įrengti naujus suoliukus su apšvietimu.

 

Nors šią vasarą tolimesnis studentų apgyvendinimas Gričiupio g. esančiame bendrabutyje nebus galimas dėl modernizavimo, jiems bus pasiūlyta galimybė pasirinkti sau tinkamą vietą kituose bendrabučiuose, kur, prieš apgyvendinant, planuojama atlikti neeksploatuojamų kambarių remonto darbus.

 

KTU  inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.