Ketvirtokų derliaus kraitė

Danguolė Tumėnienė
,
Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ prog-jos pradinių klasių mokytoja

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 4b klasės mokiniai vėl paskatino mane, mokytoją Danguolę Tumėnienę, įsisukti į projektinę veiklą. Su ugdytiniais nuo pirmos klasės visus rugsėjus pradėdavome vis naujomis „eTwinning“ projektų veiklomis. Gražus ruduo ir mokinių iniciatyva vėl paskatino kurti ir ieškoti naujų ugdymo formų bei metodų. Visada su mokiniais tariamės dėl dalyvavimo projektuose. Pasiūlytas rudens projektas „Rudens sekliai“ sudomino ugdytinius. Jie pasinėrė į rudeninę tyrinėjimo laboratoriją.

 

Projektinė veikla glaudžiai siejosi su pamokomis, mokinių ugdomąja, kūrybine veikla. Lietuvių kalbos pamokas papuošė ir mokinių kūrybines galias sustiprino sukurti ketureiliai, laiškai Tauragės „Aušros“ progimnazijos ketvirtokams. Mokiniams ir jų draugams džiaugsmo suteikė kūrybiniai darbai, atlikti pasitelkus penkiaeilio metodą. Pamokose skambėjo dainos apie rudenį. Ruduo suteikė galimybę klasę „perkelti“ į lauką. Čia pat ir informaciją rinkome, čia pat ir mokėmės. Mokiniai komandomis tyrinėjo gamtą, fotografavo. Pamokose vyko pristatymai „Vorų karalystė“ ir „Pagauk Bobų vasarą už skverno“. Rudens gėrybes progimnazijos bendruomenei pristatėme vykdytoje akcijoje „Pavaišink draugą sveiku maistu“.

 

Renginiui ruošėsi ir aktyviai dalyvavo 4b ir 4c klasių bendruomenės, progimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Janina Onoprijenkienė ir specialioji pedagogė Danutė Lukoševičienė. Mokiniai išradingai serviravo stalus, o su tėvelių ir močiučių pagalba juos papuošė skanios ir sveikos salotos, šviežios sultys ir net šaltalankių uogos. Žaidimas „Atspėk, kas tai?“ sudomino ir mokinius, ir mokytojus. Užrištomis akimis teko ragauti įvairius maisto produktų vėrinukus ir įvardyti ragaujamą uogą, daržovę ar paruoštą arbatą. Sveiku maistu mokiniai vaišino ne tik vieni kitus, bet ir visus užsukusius į progimnazijos valgyklą. Noriai ugdytiniai atliko projekto partnerių sukurtas užduotis, kūrė ir dalijosi savosiomis. Mokiniai jau puikiai valdo išmaniuosius skaitmeninius įrankius ir dirba su keliomis programomis. Šiame projekte jie išbandė ir naujus skaitmeninius įrankius. Pasitelkę learningapps.org kūrėme užduotis projekto partneriams, o mindmaps.app įrankis išmokė kurti minčių žemėlapius. Projekte ne tik tęsėme draugystę su Šiaulių „Juventos“ ir Tauragės „Aušros“ progimnazijų ketvirtokais, bet ir praplėtėme draugų ratą.

 

Sakoma, kad ruduo – derliaus metas. Džiaugiamės, kad mūsų derliaus kraitė pasipildė naujomis patirtimis, įdomiomis mūsų ir projekto dalyvių pamokomis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.