„Romuvos“ progimnazija švenčia 30-ies metų jubiliejų!

Šie mokslo metai Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos bendruomenei – ypatingi, šiemet mokykla švenčia 30-ies metų sukaktį. Jubiliejus – tai galimybė sustoti nuolatiniame darbų sūkuryje, pasidalyti ateities siekiais ir idėjomis.

 

Mokyklos istorija prasidėjo nuo 1988 m. rugsėjo 1 d., kai duris pravėrė tuometinė Šiaulių 20-oji vidurinė mokykla, kuriai vadovavo direktorius Vytautas Giedraitis. 2005 m. Šiaulių miesto savivaldybės sprendimu vidurinė mokykla buvo reorganizuota į dvi ugdymo įstaigas: Šiaulių „Romuvos“ gimnaziją ir Šiaulių „Romuvos“ pagrindinę mokyklą, kuriai ėmė vadovauti (ir vadovauja iki šiol) direktorė Stanislava Prazauskienė. Direktorė džiaugiasi per savo vadovavimo laikotarpį patirtais rimtais akademiniais ir linksmais prisiminimais, kurie įvardijami mokyklos jubiliejiniame leidinyje „Sėkmės skrydis“. Pavyzdžiui, 2006 m. romuviečiai vieni pirmųjų mieste pasipuošė vienoda apranga.

2011 m. mokykla tapo „Romuvos“ progimnazija, kurios varomoji jėga yra puikūs pedagogai, šaunūs mokiniai ir didžiulė bendruomenės motyvacija. Visi kartu siekiame, kad vaikas, pažindamas save ir įvertindamas tai, kas jam geriausiai sekasi, galėtų patirti sėkmę.

 

Mokyklos jubiliejaus renginiams buvo skirtos netgi dvi gruodžio savaitės. Šventinis šurmulys prasidėjo nuo gimtadienio torto, linkėjimų ir sveikinimų.

Renginių maratoną tęsė 5 klasių šeimų bendruomenės vakaras, antrų klasių mokinių ir jų tėvelių sporto šventė „Sportuoju aš, tėtis ir mama“. Mokiniai ypač laukė ir su malonumu dalyvavo jau ne pirmus metus progimnazijoje organizuojamoje naktyje „Atgal į mokyklą“. Susitelkę siekėme asmeninio „Romuvos“ nuotraukų rekordo su gimtadienio kepurėlėmis.

Mokyklos koridorius papuošė keramikos kūrybinių darbų paroda „Atrieda atidunda“ ir dailės būrelio „Vitražas“ eksponatai.

 

Paskutiniąją renginių savaitę ypatingas dėmesys buvo skirtas progimnazijos bendruomenei. Pirmiausia mokinių savivaldos susitikime buvo padėkota aktyviausiems, puikiai besimokantiems ugdytiniams, kurie pasižymi išskirtine lyderyste ir iniciatyvumu, telkdami progimnazijos mokinių bendruomenę. Šiame susitikime dalyvavo progimnazijos direktorė Stanislava Prazauskienė, kuri mokiniams dėkojo už dalyvavimą konferencijose, konkursuose ir pasiekimus sporto veikloje. Padėkoti mūsų „žvaigždutėms“ atvyko ir buvęs šios mokyklos direktorius Vytautas Giedraitis, kuris, įteikdamas mokiniams padėkas, džiaugėsi, kad abi „Romuvos“ – gimnazija ir progimnazija – bendradarbiauja.

Kitą dieną neformaliojo skyriaus vedėja Irma Rimkevičienė su mokiniais pakvietė progimnazijos ugdymo aprūpinimo skyriaus darbuotojus į padėkos rytmetį „Ačiū“. Jiems skambėjo mokinių dainos, padėkos žodžiai.

 

„Romuvos“ progimnazijos sukaktį vainikuos šventinė bendruomenės popietė-koncertas „Sėkmės spinduliai“. Popietėje dalyvaus ne tik progimnazijos bendruomenė, bet ir gausus būrys svečių: buvę mokytojai, mokiniai, švietimo atstovai, mokyklos draugai ir kiti garbūs svečiai.

Norime tikėti, kad ir toliau nepristigs jėgų, ištvermės ir sumanumo, o kitą dešimtmetį taip pat lydės prasmingi darbai ir mokslo pasiekimai.

 

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.