Kauno krašte vaikų lūpomis skambėjo poezija Lietuvai

Odeta Černiauskienė
,
Kauno r. Lapių l.-d. direktorės pavaduotoja ugdymui

Kovo 8 d. Kauno miesto ir apskrities ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai, lydimi tėvelių ir ikimokyklinio ugdymo mokytojų, skubėjo į meninio skaitymo konkursą „Mano gimtinė – Lietuva 2019“. Šis Kauno r. Lapių lopšelio-darželio organizuojamas konkursas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, jau yra tapęs tradicija – šiemet vyko septintą kartą.

 

Į Lapių pagrindinės mokyklos aktų salę prigužėjo gausus dalyvių, darželio socialinių partnerių, pedagogų ir vaikus atvykusių palaikyti tėvelių būrys. Mažieji skaitovai suvažiavo iš 17 ugdymo įstaigų. Jie drąsiai lipo ant scenos deklamuoti pasirinktų Vytės Nemunėlio, Janinos Degutytės, Aldonos Elenos Puišytės ir kitų poetų eilėraščių, lietuvių liaudies dainų ir pasakų.

Išklausius visus dalyvius, konkurso komisijai teko išrinkti pačius geriausius. Buvo išskirtos dvi amžiaus grupės: 3–4 ir 5–6 metų. Įvertinus kūrinio atitiktį skaitovo amžiui, gebėjimą kalbėti aiškiai, garsiai, kūrinio teksto meninę kokybė ir sceninį įvaizdį, III vieta atiteko Liepai Ruškytei (4 m., Kauno r. Babtų l.-d.), Tadui Jazbučiui (4 m., Kauno r. Kulautuvos l.-d.), Gytei Kušleikaitei (6 m., Kauno r. Giraitės l.-d.) ir Aistei Genevičiūtei (5 m., Kauno l.-d. „Kregždutė“). II vietos diplomai įteikti Arielei Zažeckytei (4 m., Kauno l.-d. „Aviliukas“), Milanai Beliūnaitei (4 m., Kauno r. Karmėlavos l.-d. „Žilvitis“), Laurynui Drumstui (5 m., Kauno r. Raudondvario l.-d.) ir Gabrielei Rūkaitei (5 m., Kauno r. Garliavos l.-d. „Obelėlė“). I vietos diplomai atiteko Akvilei Paplauskaitei (5 m., Kauno r. Lapių l.-d.) ir Evai Žukaitei (3 m., Kauno r. Giraitės l.-d.).

 

Vertintojų komisiją sudarė 5 nariai: Kauno r. kultūros, švietimo ir sporto vyresnioji specialistė Asta Simanauskienė, Lapių lopšelio-darželio direktorė Ina Krisikaitienė, Kauno r. švietimo centro metodininkė Rasa Sasnauskienė, Lapių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė Adrija Džiugienė ir Kauno r. Ramučių kultūros centro Lapių laisvalaikio kultūrinių renginių organizatorė Jurga Marmaitė.

 

Dėkojame mokytojoms ir tėveliams už kantrybę, mokant ugdytinius gražių eilėraščių apie tėvynę. Juk koks pasisės stiprus pilietiškumo daigelis mažame žmogutyje, tokia ir užaugs mūsų, Lietuvos, ateitis, o kiekvienas vaikų lūpomis ištartas žodis apie meilę savajai šaliai yra neįkainojamos vertės…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.