Vokietijos Vasario 16-osios gimnazijos mokinys – lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados nugalėtojas!

Kovo 8–9 d. Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje vyko lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams. Į dešimtąją olimpiadą atvyko geriausi 9–12 klasių lietuvių kalbos žinovai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių. Vokietijos Vasario 16-osios gimnazijai šiais metais atstovavo dešimtokas Justinas Gečas. Gimnazistą olimpiadai paruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta D’Elia.

Užsienio lietuviškų mokyklų mokiniai rašė samprotavimo rašinį, atliko kalbos vartojimo testą, kalbėjo iš anksto pasirinkta tema ir deklamavo eilėraštį, o mokytojai buvo pakviesti į kvalifikacijos tobulinimo seminarą. Po darbingos dienos olimpiados dalyviai klausėsi Kauno miesto simfoninio orkestro koncerto „Muzika sielai“.

Justinas Gečas užsienio lietuviškų mokyklų mokinių 9–10 klasių grupėje pelnė pirmąją vietą. Be to, dešimtokas buvo apdovanotas ir padėkos raštu už puikią sakytinės kalbos raišką. Vaikinas gavo I laipsnio diplomą, medalį, padėkos raštą ir vertingas rėmėjų dovanas.

Nuoširdžiai sveikiname nugalėtoją ir dėkojame Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijai už šiltą priėmimą!

 

Organizatorių inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.