„Erasmus+“ projektas „Mokykis ir žaisk su IKT“ Endriejavo pagrindinėje mokykloje

Indrė Raudonė, Eglė Skolevičienė

Kiekvienais metais mokykloms daugėja pasiūlymų dalyvauti tarptautinėse mainų, bendradarbiavimo programose, tačiau didžiausią baimę kelia patirties stoka, abejonė, ar sugebėsime įveikti iššūkius.

Trejų metų iššūkį priėmė ir šį rudenį sėkmingai užbaigė nedidelė Klaipėdos r. Endriejavo pagrindinė mokykla. Jei ankstesni tarptautiniai projektai mokykloje buvo orientuoti tik į vyresnius mokinius, tai „Erasmus+“ projektas „Mokykis ir žaisk su IKT“ (angl. „Lear and play with ICT“) buvo skirtas pradinių klasių mokiniams ir mokytojams. Mažiesiems mokinukams net trejus metus vyko projektinės veiklos, susijusios su artimos aplinkos pažinimu ir informacinių technologijų taikymu ugdymo procese. Projekte dalyvavo 7 šalys: Bulgarija, Kroatija, Airija, Makedonija, Portugalija, Ispanija ir Lietuva.

 

Patyriminėms veikloms mokykloje skirtas dienas nuspręsta panaudoti projektui įgyvendinti. Pradinių klasių mokiniai mokėsi programuoti išmaniosiomis bitėmis ir „Scottie Go“, atliko daugybę interaktyvių užduočių planšetiniais kompiuteriais, konstravo ir programavo robotus, išbandė interaktyvius marškinius, kuriais tyrinėjo žmogaus vidaus organus. Pasitelkę „Merge“ kubus susipažino su Saulės sistemos planetomis. Tyrinėjo šalių partnerių pinigus ir kūrė savo fantazijų monetas.

Naudojantis programėle „HP Reveal“ sukurta kalbančių portretų galerija, koridorių sienos padabintos atgyjančiais virtualiais pasakojimais apie savo miestelį. Nors mažieji neturėjo galimybės keliauti ir susipažinti su kitų šalių mokinukais, emocijų netrūko virtualiuose susitikimuose su makedoniečiais ir airiais. Projektinės veiklos buvo laukiamiausios mokinių dienos. Pavasarį per šeimos dieną visi įvaldyti išmanieji gebėjimai buvo pristatyti tėveliams ir visai mokyklos bei miestelio bendruomenei.

 

Mokytojams dalyvavimas tarptautiniame projekte suteikė galimybę ne tik pamatyti kitų kraštų mokyklas, pažinti kultūrą, bet ir įvaldyti pamokoms reikalingas išmaniąsias priemones. Visi mokytojai savo pamokose išbandė „Mouse Mischief“, „Plickers“, „QR Code“, „Survey Monkey“ programas ir per projektą sukurtus žaidimus matematikai bei pasaulio pažinimui. Programos pristatytos Klaipėdos Gedminų progimnazijoje vykusioje respublikinėje projektų mugėje, vesti mokymai respublikinėje švietimo įstaigų projektų parodoje – mini mokymuose, vykusiuose Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje, kur dalytasi patirtimi su Klaipėdos rajono pradinio ugdymo ir anglų kalbos mokytojais. Kauno ir Skuodo rajonų mokytojai, atvykę į metodinį užsiėmimą Endriejavo mokykloje, buvo nustebinti turimais ištekliais ir jų galimybėmis panaudoti pamokose.

 

Mokytojai, pasidaliję patirtimi su kitų mokyklų pedagogais, per pamokas drąsiai taiko įgytas žinias, nuolat naudoja išmaniuosius įrenginius, diferencijuodami pamokų veiklas, ugdo medijų raštingumą. „Erasmus+“ projektas „Mokykis ir žaisk su IKT“ atvėrė galimybes kitokioms – XIX a. kartai skirtoms – pamokoms.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.