16 paveikslų ant gimnazijos molbertų arba tėvų susirinkimas kitaip

Raimonda Rumbinaitė
,
mokytoja, 1GB klasės auklėtoja

Mokykla – ne vien pastatas su mokiniais, mokytojais ir tėvais. Čia vyksta ne tik pamokos ar organizuojama popamokinė veikla. Mokykla – ta vieta, į kurią visi turėtume eiti atlapoję širdis džiugesiui, pažinimui, nes kuriame, dirbame ir kartu su tėvais ugdome jauną žmogų. Kartais, kad sužinotumei, kuo domisi tavo mokinys, neužtenka anketos, tradicinio tėvų susirinkimo ar pokalbio su mokinio tėvais. Žinoma, – tai labai svarbūs mokinio pažinimo ir bendravimo būdai… Dažnai būna, matai, kad mokinys gabus, o tu, neturėdamas laiko, prabėgi jo nepagyręs, nepasakęs gražaus žodžio, nes tiesiog fiziškai nebespėji. Juk smagu, kai gali atskleisti save šokdamas ar dainuodamas, deklamuodamas ar tapydamas, rašydamas eilėraščius, kurdamas prozą, tyrinėdamas kalbą ar sportuodamas. Žinoma, kad tai pastebėję, bandome mokinio pažinimo daigelį daiginti ir auginti, padėti jam veržtis į šviesą. Be to, įprasta, kad koncertus, sveikinimus dažniausiai organizuojame Motinos dienos proga, kad mokinių pasirodymai vyksta per Kovo 11-osios ar Šimtadienio šventes dvyliktoje klasėje, kad pasirodymai-koncertai labiau tinka mūsų mažiausiems, o vyresniųjų mokinių jų reikalingumu neįtikinsi. Šiais mokslo metais bandžiau sulaužyti stereotipą, kviesdama tėvus ir mokinius į netradicinį tėvų susirinkimą, sakyčiau, netgi šventę, pasibaigus I pusmečiui. Mano auklėjamoje 1GB klasėje mokosi 27 mokiniai, į Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnaziją atvykę iš trijų Kuršėnų miesto mokyklų – Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro, Daugėlių pagrindinės mokyklos ir du iš Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos. Klasėje – net 17 vaikinų. Ir smagu, ir atsakinga. Mokinių seniai neverčiu daryti to, kas jiems nepatinka. Gal, sakyčiau, labiau įtikinėju, jei reikia dalyvauti renginyje, akcijoje. Pasiūlau ir laukiu, ar šie priims siūlymą. Šįkart irgi tylėjau, laukdama jų iniciatyvos. Vis svarsčiau, kiek devintokų atsišauks į mano siūlymą atskleisti savo gebėjimus klasės draugams, tėvams, mokytojams, dirbantiems šioje klasėje. Pagalvojau sau, kiek surinksiu programos, tiek jos ir bus, kad ir trijų mokinių dailės darbų parodą suorganizuosiu. Kiti mokiniai tegul bus žiūrovai. Prašiau tėvų, kurių vaikai lanko Kuršėnų meno mokyklą, kad padėtų įrėminti jų pieštus, tapytus paveikslus. Vienas mokinys, atnešęs įrėmintus savo piešinius, nusijuokė, sakydamas: „Mokytoja, man tas Jūsų renginukas iš taupyklės kainavo 80 eurų“. Žinoma, kad nepiktai pasakė, bet abu pasidžiaugėme, kad dabar jis turės įrėmintus paveikslus, kad visus nustebins savo darbais, nes jo tokio draugai nepažįsta..

 

Taigi Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos 1GB klasės mokiniai kartu su tėveliais, baigiantis vasariui, susirinko į antrą bendrą tėvų ir mokinių susirinkimą, kad visi drauge pasidžiaugtų savo darbo rezultatais. Kadangi klasėje net 11 mokinių, kurių pažymių vidurkis aukštesnis negu 8.01 – mokiniams įteiktos ne tik padėkos, bet ir dideli raudonskruosčiai obuoliai – Pažinimo simboliai, kad šie neprarastų domėjimosi, smalsumo, o pažinimas vestų juos vis gilyn ir gilyn į žinių pasaulį.

 

Susirinkime-šventėje pasidžiaugta visais devintokais: ir tais, kurie mokėsi tik gerai ir labai gerai, ir tais, kurie dalyvavo Šiaulių r. olimpiadose ar konkursuose, gindami gimnazijos garbę, ir tais, kurie atstovavo gimnazijai įvairiose sportinėse varžybose.

 

Gimnazijos garbę dalykinėse Šiaulių r. olimpiadose, konkursuose gynė 1GB klasės mokiniai Gustė Daugvilaitė, Deimantė Stanelytė, Pijus Milašius, Kajus Grigalaitis, Mantas Liutvinas. Tiesa, net dvi 1GB klasės mokinės už labai gerą mokymąsi gimnazijoje organizuojamoje Pirmūnų pagerbimo šventėje bus apdovanotos aukso ir sidabro ženkleliais. Ugnei Kudinovai už I pusmečio rezultatus bus įteiktas aukso, o Gustei Daugvilaitei – sidabro ženklelis.Tačiau ypač smagu, kad klasėje yra ir menui, ir sportui gabių vaikų, todėl perskaičiau visiems 1GB klasės devintokams adresuotą menų globėjo dievo Apolono laišką – nenorėjau skaityti ataskaitos, kur keliavome, ką darėme, todėl parašiau laišką Apolono vardu.

 

Menų globėjas Apolonas ir jo mūzos džiaugėsi, kad šios klasės mokiniai daug keliauja, plečia savo kultūrinį akiratį: jie pabuvojo Vilniuje, kur žiūrėjo Sofoklio „Antigonę“, buvo nuvykę į Rygą ir matė P. Čaikovskio baletą „Spragtukas“, pasivaikščiojo po Rygos senamiestį, apžiūrėjo kaimynų sostinę iš 65 metrų aukščio, lankėsi Karo muziejuje. Kadangi 1GB klasėje mokosi daug įvairių gebėjimų mokinių, tai devintokai visiems, susirinkusiems į bendrą renginį, demonstravo savo gebėjimus, talentą. Juos pamatyti ir įvertinti kvietė Deimantė Stanelytė ir Pijus Milašius – II dalies renginio vedėjai, šios klasės mokiniai.

 

Susirinkime-šventėje dalyvavo ir Kuršėnų meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja Audronė Vaitekūnienė. Ji ne tik kartu su devintokais apžiūrėjo dailės kūrinių parodą (trys 1GB devintokai eksponavo 16 darbų), bet ir pasidžiaugė, kad šie mokiniai – Kristupas Šimkus, Lukas Muchtarovas, Pijus Milašius – išdrįsę tėvams, mokytojams, klasės draugams parodyti ir pristatyti savo darbus, mokosi ir Kuršėnų meno mokykloje. Susirinkime-šventėje šoko jų klasės draugės Smiltė Bundulaitė ir Gustė Liutvinaitė, A. Vasaitytės eilėraščiu savo jausmus atskleidė Deimantė Stanelytė, kuri dar ir kanklėmis, klausant savo specialybės mokytojai Audronei Vaitekūnienei, atliko du kūrinius.

 

Tą vakarą mokinių žinios, jų smalsumas, pagarba mokslui, muzikai, dailei, šokiui, sportui virto vienu didžiuliu kūrybiniu polėkiu. Ačiū visiems tėveliams, Kuršėnų meno mokyklos direktoriaus pavaduotojai Audronei Vaitekūnienei, tos pačios mokyklos dailės mokytojams – Indirai Zebčiukienei, Daliai Jokubauskienei, Petrui Rakštikui – prisidėjusiems, paskatinusiems ar kokiais kitais būdais parodžiusiems vaikams, kad viskas, kas gražu – tiek pat reikalinga…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.