Žygis – kelias siekiant pažinti gamtos paslaptis

Natalija Zabolevičienė
,
mokytoja metodininkė

Nieko nėra nuostabesnio, kai po gilaus žiemos miego atbunda visa gamta. Saulutei nespėjus sušildyti žemės, pasirodo pirmi pavasario augaliukai, čiulba parskridę paukšteliai, sprogsta pumpurėliai, pajuntame atbundančios žemės kvapą.

 

Lopšelio-darželio „Atžalėlės“ „Bitučių“ grupės vaikai, jų tėveliai ir mes, pedagogai, susiruošėme į žygį. Mūsų darželį supa ne tik didelis automobilių eismas, daug gyvenamųjų namų, transporto aikštelių, bet visai greta yra nuostabus, pilnas paslapties Sapieginės pažintinis poilsinis takas. Sapieginės pažintinis poilsinis takas lengvo pasivaikščiojimo mums nežadėjo. Pasivaikščiojimo metu susidūrėme ir su iššūkiais, kurie suteikė dar didesnio užsispyrimo, pasitikėjimo savimi savo jėgomis ir kt. norint įveikti mūsų suplanuotą žygį nuo taško A iki taško B. Maršrutas nuolat kyla į viršų ir leidžiasi žemyn, kadangi gilias raguvas čia keičia į 80 metrų aukštį iškilę atkragiai. Didžiuliai aukščių skirtumai ir toks išraiškingas reljefas susidarė tirpstant ledynams ir vandens srovėms tekant po ledu. Geografas Č. Kudaba rašė, jog ledynas čia dirbo tarsi skulptorius.

 


Be geografijos žinių ir gražaus kraštovaizdžio vaizdų pažintinis takas siūlo susipažinti ir su išlikusiais karinės paskirties objektais. Lenkų okupacijos metais atkragiuose buvo įrengti antžeminiai ir požeminiai bunkeriai, sandėliai ir kiti kariniai objektai, kurie prasidėjus karui savo funkcijų taip ir neatliko. Dabar bunkeriai tapę šikšnosparnių buveinėmis. Pažintiniame take stovi nemažai stendų, tačiau dalis jų su ta pačia informacija apie patį taką. Likę stendai supažindina su ledyno sukurtu išraiškingu šios vietovės reljefu. Kai kuriuose stenduose pateikiama tako schema su parodyta buvimo vieta.

 

Ruošdamiesi žygiui tėveliai atsakingai pasiruošė edukacijai ir pasirūpino svarbiais žygiui dalykais (lazdomis, vandeniu, užkandžiais ir kt.). Manau, kad „Bitučių“ grupės tėveliai didelis pavyzdys kitiems. Juk svarbiausia noras. Aš visada sakiau, kad tik kartu mes galime vaikams duoti daug ką. O ir pavyzdį vaikai visų pirma ima iš mūsų suaugusiųjų. Didžiuojuosi „Bitučių“ grupės tėvais. Kiek jie vaikams savo iniciatyva pravedė įvairaus pobūdžio edukacinių veiklų, pramogų ir kt. Visą laiką jaučiau jų palaikymą, padrąsinimą ir kt. Dėkoju ir dabar už žygio organizavimą, edukaciją žygio metų, už staigmenas vaikams.

 

„Bitučių“ grupės ugdytiniai – priešmokyklinukai. Jau greitai jie „išskris“ į kitą gyvenimo etapą. Žinau tik viena, kad vaikai ir jų tėveliai ilgam laikui užsiliks mūsų širdyse.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.