Žiemos olimpinė sporto šventė „Ledo šalis“

Ingrida Karalienė
,
Šiaulių r. Kairių l.-d. „Spindulėlis“ vyresn. ikimokyklinio ugdymo, neformaliojo ugdymo (kūno kultūros) mokytoja

Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ sporto šventės įvairiais metų laikais jau tapo tradicija. Todėl šiais metais, snieguotą sausio 25 d., surengėme žiemos olimpinę sporto šventę „Ledo šalis“, kurios tikslas – ugdyti vaikų fizinio raštingumo pradmenis, formuojančius tinkamą požiūrį į fizinį aktyvumą ir jo realizavimą kasdienėje veikloje, diegti olimpizmo idealus, kultūrą, supažindinant su žiemos sporto šakomis.

 

Šventės metu personažai Elza, Ana ir Olofas pakvietė vaikus aktyviai leisti laiką lauke. Įžiebę olimpinių žaidynių ugnį, iškėlę olimpinę vėliavą, atlikę smagią Olofo mankštą, išsiskirstėme į olimpinius sektorius: biatloną, ledo ritulį, akmenslydį, slidinėjimą. Ledu pasidengusioje aikštelėje Elza, su vaikais žaidė ledo ritulį, grupių komandos išbandė netradicinį biatloną: slidinėjo ir „šaudė“ (mėtė) morkas į taikinį (Olofo burną).

Padrąsinti, gavę gerų pastebėjimų, įkvėpti teigiamų emocijų, džiaugsmingai skubėjome įveikti komandinės olimpinės sporto šakos – akmenslydžio. Sveikai įraudusiais skruostais sporto kelionę tęsėme poilsinėje slidinėjimo rungtyje – slidinėjimas kartoninėmis dėžėmis.

Tokios šventės – tai pats nuostabiausias laikas kolegialiai bendrauti ir bendradarbiauti, skleidžiant olimpizmo idealus, sveikatinantis ir sportuojant.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.