Mus vienija emocijos

Daiva Pocevičienė
,
projekto administratorė

Įgyvendindama 2022–2024 m. projektą „Judėk. Sužinok. Atrask“, Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio bendruomenė 2023 m. sausio mėnesiui buvo suplanavusi veiklų ciklą „Mus vienija emocijos“.

 

Veiklų ciklas prasidėjo „Rogučių diena netradicinėje erdvėje“ Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos stadione. Vaikai pasimėgaudami žiemos pramogomis smagiai praleido laiką lauke su rogutėmis, kuriomis turėjo atlikti paruoštas estafetes. O didžiausias emocijas patyrė čiuožinėdami nuo kalniuko. Taip stiprinome vaikų sveikatą, leisdami jiems pajusti žiemos teikiamas galimybes linksmai judėti.

 

Kelionė į Kelmės Draugystės parką, estafetės ir įvairūs sportiniai žaidimai vaikams suteikė daug džiaugsmo, fizinio aktyvumo, stiprino sveikatą gryname ore.

Puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma – šiaurietiškas ėjimas, tinkantis bet kurio amžiaus žmonėms, bet kokiu oru ir bet kuriuo metų laiku. Savanorė senjorė Jadvyga Gedvilienė, buvusi Kelmės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vedė užsiėmimą, kurio metu priminė, kaip taisyklingai naudotis lazdomis, papasakojo, kokia yra šiaurietiško ėjimo kilmė. Senjorė taip pat pabrėžė, kad vaikščiojimas su lazdomis yra vienas paprasčiausių būdų pasimankštinti. Šiaurietiško ėjimo užsiėmimai ne tik suteikė dalyviams naujų žinių apie pastaraisiais metais išpopuliarėjusį judėjimo būdą, bet ir sutelkė vaikus ir įstaigos darbuotojus bendrai judriajai veiklai lauke.

 

Dar viena veikla, kuri jau praktikuojama ne pirmą kartą, – tai nuotolinė mankšta per „Zoom“ platformą, į ją prisijungė ir sporto projekto socialiniai partneriai. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jonė Juškė kartu su vaikais atliko jungtinę mankštą, taip buvo skatinamas vaikų fizinis aktyvumas, stiprinamas komandinis darbas.

 

Žiemos veiklų ciklą vainikavo Kelmės sporto centre vykęs sporto renginys „Mus vienija emocijos“, kuriame dalyvavo 265 Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio ir projekto partnerių – Kelmės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“, Kelmės r. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus ir Kelmės r. Tytuvėnų gimnazijos Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus – ugdytiniai, pedagogai ir tėvai.

Organizuotos linksmosios estafetės suvienijo renginio dalyvius. Lenktyniaudami vaikai laikėsi taisyklių, tiksliai atliko skirtas užduotis, jautė atsakomybę už savo komandos draugus. Renginio pabaigoje ir pedagogams surengtos estafetės, kurios sulaukė daug vaikiškų emocijų ir ovacijų.

 

Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Monstavičiūtė padėkojo vaikams už jų aktyvumą, norą laimėti ir įteikė padėkas. Šiame sporto renginyje nugalėjo draugystė, taip suteikiant džiugių akimirkų dalyviams ir kartu leidžiant pajusti komandinę dvasią ir sporto teikiamą naudą. Siekiame, kad sportiniai renginiai skatintų norą sportuoti, ugdytų bendruomeniškumą, draugystę su kitomis Kelmės rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigomis.

 

Sporto projekto „Judėk. Sužinok. Atrask“, kurį administruoja Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis, partneriai ir veiklų dalyviai – Kelmės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“, Kelmės r. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus ir Kelmės r. Tytuvėnų gimnazijos Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai ir pedagogai.

 

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo, kurį administruoja Nacionalinė sporto agentūra, lėšomis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.