Žaliojo raštingumo smagios kūrybinės dirbtuvės

Jolanta Vaitkevičienė 
,
Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio pradinio ugdymo mokytoja ekspertė 

Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio 3c klasės mokiniai kartu su manimi, savo mokytoja Jolanta, dalyvavo „Žaliojo taško“ organizuotose „Žaliojo raštingumo teorinėse ir praktinėse kūrybinėse dirbtuvėse“: rugsėjo 8 d. gamino šešėlių teatrą iš kartono pakuočių atliekų ir ruošėsi spektakliui „Vasaros istorijos“, rugsėjo 29 d. mokiniai išlaisvino kūrybiškumą kurdami paveikslą iš ypač spalvingų gamtinių ir antrinių popieriaus žaliavų, o spalio 6 d. gamino žibintą iš antrinių popieriaus žaliavų.

 

 

„Žiediškumas kūryboje – vaikų kasdienybė“: mokiniai susipažino su žiediškumu vartojimo procese bei antrinio panaudojimo ir rūšiavimo nauda. Taip pat sužinojo, kad perdirbus vieną aliuminio skardinę sutaupoma tiek energijos, kad galėtume žiūrėti televizorių 2 valandas, o perdirbus vieną stiklo butelį sutaupoma tiek energijos, kad galėtume apšviesti kambarį 4 valandas. Na, o perdirbus vieną toną popieriaus sutaupoma tiek energijos, kad užtektų apšildyti vidutinio dydžio namą 6 mėnesius iš eilės.

 

Džiaugiamės, kad mokomės ne tik rūšiuoti, bet ir suteikti daiktams antrą gyvenimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.