Žaismingos ir aktyvios žaidynės, minint Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 30-metį

Greta Charukevič
,
visuomenės sveikatos specialistė

Vilniaus lopšelio-darželio „Šnekutis“ (toliau – lopšelis-darželis) fizinio lavinimo mokytojo ir visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą ugdymo įstaigoje, organizuotame renginyje dalyvavo 86 lopšelio-darželio ugdytiniai, 6 mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą ir 3 mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio ugdymo programą, padėjėjos, o renginį stebėjo 3 administracijos atstovai.

 

Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 30-metį paminėti nutarta žaismingai ir aktyviai – suorganizuotos žaidynės pavadinimu „Mes stipriausi, mes vikriausi“. Žaidynės surengtos šių metų balandžio 3 dieną lopšelio-darželio salėje, o jų tikslas buvo ne tik skatinti ugdytinių fizinį aktyvumą, bet taip pat ugdyti jų draugiškumą, sąžiningumą ir komandinį darbą.

 

Žaidynės vyko trimis srautais, o kiekvienas jų buvo sudarytas iš dviejų vaikų grupių. Šis suskirstymas suteikė galimybę rungtis kuo labiau adaptuoti pagal vaikų amžių ir jų gebėjimus. Žaidynių metu dalyviams teko įveikti įvairius kliūčių ruožus bei įvykdyti užduotis, reikalaujančias ne tik fizinių ypatybių, tokių kaip: greitumo, vikrumo, pusiausvyros, judesių koordinacijos, bet taip pat kognityvinių gebėjimų. Dalyviams ypač patiko rungtis, kurios metu šuoliukais įveikę laužtinę (Z raidės pavidalo) liniją, turėjo imituoti bulvių sodinimą ir derliaus nuėmimą, naudodami kamuoliukus, kurie po lygiai išdalinti kiekvienai komandai. Kitos rungties metu kiekvienai dalyvių komandai reikėjo kuo greičiau sudėlioti po didelę dėlionę. Visi dalyviai puikiai susitvarkė su šia užduotimi, pasitelkdami savo kognityvinius įgūdžius ir suprasdami, kad norint pasiekti tikslą, reikia bendradarbiauti ir padėti vienas kitam. Be jau išvardintų rungčių, žaidynių metu dalyviams taip pat teko keturpėsčiomis įveikti ant grindų pritvirtintų pėdų ir delnų atkarpą bei grojant muzikai bėgti aplink visą salę, o jai nutilus kuo skubiau surasti sau „namelį“ lanke. Vaikai drąsiai ir su malonumu atliko visas jiems parengtas rungtis, bendradarbiavo tarpusavyje, palaikė vienas kitą bei įrodė, kad tikrai yra patys stipriausi ir vikriausi!

 

 

Žaidynių metu vyravo jauki ir nuotaikinga atmosfera, kurią sukūrė dalyvių ir žiūrovų emocijos, smagios dainelės ir per langą tviskantys saulės spinduliai. Kiekvienai dalyvių komandai po visų rungčių įvykdymo buvo įteikti diplomai už ryžtą ir pastangas žaidynių metu, taip pat dalyviai apdovanoti šviežiais obuoliais ir morkomis, siekiant suteikti jiems galimybę pasimėgauti sveikatai palankiu užkandžiu po intensyvaus fizinio aktyvumo.

 

Sėkmingai įgyvendintos žaidynės „Mes stipriausi, mes vikriausi“, skirtos nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 30-mečiui paminėti, buvo puikus būdas propaguoti dalyvių sveikatai palankų gyvenimo būdą ir teigiamą požiūrį į fizinį aktyvumą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.