Vizualizacijų paroda „Atspindžiai“

Vilma Vilkytė-Žemaitaitienė
,
lietuvių kalbos mokytoja ir IVG klasės Vilniaus lietuvių namų mokiniai

Atspindžiai – juos sutinkame žiūrėdami į veidrodį, vandenį… net telefono ekraną. Atspindėti galima daug ką, įvairiausiais būdais, technikomis. Ar labai dažnai susimąstome, ką atspindi žinomų žmonių, literatūrinių asmenybių, istorinių veikėjų portretai, nuotraukos ar iliustracijos? Kodėl jie stovi tam tikroje vietoje, kodėl jie žvelgia tam tikru kampu? Kodėl rankoje laiko kavos puodelį, arba kodėl glaudžiasi prie beržo…

Vilniaus lietuvių namų gimnazijos abiturientai mąsto kūrybiškai ir lanksčiai. Jie patys iniciavo foto-ieškojimų ir vaizdų palyginimo projektą „Atspindžiai“, kuriame sugretinamos šių dienų pasaulyje itin populiarios fotografijos meno galimybės – atkartojimas, atspindėjimas, sugretinimas ir palyginimas. Vadovėliuose matydami žinomus literatūros atstovus ar istorines asmenybes, žvelgdami į veidus nuotraukose lygina ne tik fizinį panašumą, bet ir galvoja apie perskaitytas tekstų eilutes, interpretuoja biografijos ar kūrybinio kelio faktus.

 

Šiame vizualizacijų projekte sutiksite literatūros atstovus tiek iš Lietuvos, tiek iš pasaulio literatūros, istorijos, tiek iš praeities, tiek iš dabarties. Galbūt, šis projektas leis dar kartą pasijusti moksleiviu (kuriam nebūtinai labai patinka literatūra), o, galbūt, kūrybinėje kančioje paskendusiu menininku…

 

Prie rašytojų tikslingai nebuvo nurodyti vardai ir pavardės… Telieka visa tai literatūrine mįsle, kas kur yra… Atspėkite, kur atspindėti šie rašytojai ir žinomi istoriniai veikėjai: Barbora Radvilaitė, Žemaitė, Jonas Aistis, Salomėja Nėris, Sigitas Geda, Marcelijus Martinaitis, Marius Ivaškevičius, Aantanas Škėma, Justinas Marcinkevičius, Paulius Širvys, Bronius Krivickas, Vytautas Mačernis, Alberas Kamiu, Česlovas Milošas, Kristina Sabaliauskaitė, Viljamas Šekspyras, Kazys Binkis, Antanas Miškinis, Šatrijos Ragana, Ričardas Gavelis?

 

 

 

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.