Stebuklingų Velykų belaukiant

Natalija Zabolevičienė
,
l.-d. „Atžalėlės“ vyr. mokytoja

Kaip ir kiekvienais metais, „Bitučių“ grupės vaikai darželyje šventė Velykas. Artėjant šventei kartu aptarėme, kas yra Velykos, kas peri kiaušinius, kaip vadinasi nudažytas kiaušinis, kodėl per Velykas marginame kiaušinius ir kodėl šventė stebuklinga. Šis metas iš tiesų reiškia patį didžiausią pasaulyje stebuklą, gerąjį stebuklą, ir jis pirmiausiai matomas gamtoje. Išeinant su vaikais į lauką / gamtą atkreipiamas vaikų dėmesys į žemę – sniegas ištirpo ir pradeda žaliuoti pirma žolytė, vis šilčiau šviečia saulė ir pasirodo pirmos gėlytės, nuogos medžių šakos pradeda formuoti pumpurėlius, atsibunda ir pirmi vabaliukai. Atsiranda vis daugiau skirtingai čiulbančių paukštelių. Viskas, kas gyva, atbunda ir vėl džiugina mūsų akis.

 

Mūsų, pedagogų ir tėvelių, pareiga – padėti vaikams perimti švenčių tradicijas ir papročius. Šiandien dažnam mažyliui Velykos asocijuojasi tik su margučių ridenimu, daužymu ar kitomis linksmybėmis. O kai mūsų seneliai dar buvo vaikai, ne mažiau svarbus bei prasmingas buvo ir šios didžiosios pavasario šventės laukimas. Visa Didžioji savaitė būdavo kupina darbų. Tačiau ypatingai reikėtų išskirti Didįjį ketvirtadienį, dar vadinamą žaliuoju ar švariuoju ketvirtadieniu. Juk reikėdavo viską, kas per žiemą buvo įjuodę ar aprūkę, iššveisti, visas pakampes išmazgoti, langus išvalyti ir būtinai drabužius išvėdinti. Tą dieną būdavo didžioji namų ruoša ir tvarka. Net patys mažiausieji nesėdėdavo užpečky dyki – jie eidavo į mišką ieškoti žalumynų, dar po žiemos speigų likusių žaliuoti bruknienojų, meškauogių ar amalo šakelių, kuriais po to puošdavo namus. Kas gi mums trukdo ir šiais laikais išsivalyti namus ir sielą, atsisveikinti ir išmesti iš jos viską, kas ten pajuodo ir užsigulėjo…

 

Vaikai, atsinešę margučius į grupę, dalijosi dažymo įspūdžiais, pasakojo, kaip su tėveliais rideno margučius ir kaip smagiai leido laiką su savo šeima: gamino, tvarkė žaislus ir kt. Taip pat mažieji grupėje galėjo pamatyti, kiek daug gali būti skirtingų margučių dažymo būdų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.