Virtualus Kauno švietimo inovacijų centro ir partnerių iš Hiratsukos renginys „Žiemos pasaka“

Eglė Stremauskienė
,
Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė

Ankstyvą ketvirtadienio rytą Kauno Panemunės ir Hiratsukos Minato pradinių mokyklų mokiniai su plačiomis šypsenomis sveikino vieni kitus. Sausio 26 d. įvyko paskutinis, ketvirtasis, Kauno Panemunės ir Hiratsukos Minato pradinių mokyklų mokinių virtualus susitikimas, jo tikslas – pasidalyti žiemos šventėmis, tradicijomis ir pramogomis.

 

Panemuniukai japonus pasveikino sudainuodami dainą „Kam tavo, vilkeli“, pristatė šaltuoju metų laiku švenčiamas šventes: Kūčias, Kalėdas, Užgavėnes, Sausio 13-ąją (Laisvės gynėjų diena), Vasario 16-ąją (Lietuvos valstybės atkūrimo diena). Mažieji kauniečiai papasakojo apie pramogas žiemą: sniego angelus pusnyse, sniego gniūžčių karą, senio besmegenio lipdymą iš sniego, čiuožimą rogėmis ir slidinėjimą ant užšalusio ežero. Hiratsukos Minato pradinės mokyklos mokiniai lietuvaičius pasveikino mojuodami Lietuvos vėliavėlėmis. Japonai papasakojo, kaip švenčia Naujuosius metus. Gruodžio 31 d. Japonijoje rodo laidą „Raudonas ir baltas dainų konkursas“, kurią žiūri didelė dalis japonų. Raudona ir balta komandos varžosi tarpusavyje. Šios spalvos simbolizuoja šventes ir vyrauja Japonijos vėliavoje. Taip pat japonai pristatė tradicinius naujametinius patiekalus osechi-ryori ir papasakojo apie tradicinį dešimties studentų bėgamą maratoną (217 km per 2 dienas). Ir šį kartą renginį lydėjo vaikų šypsenos ir geros emocijos. Renginyje dalyvavo ir Kauno miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių skyriaus vedėja L. Duobaitė.

 

Džiaugiamės ir didžiuojamės renginių ciklu „Metų laikai“, kurio metu turėjome galimybę susipažinti su šventėmis, tradicijomis ir kultūra visais metų laikais Lietuvoje ir Japonijoje. Džiaugiamės prasmingu tarpmokykliniu bendradarbiavimu ir nekantraujame vėl įgyvendinti bendras veiklas kartu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.