Vilniaus 700 metų jubiliejaus šventė „Pasakaitėje“

Lina Toločkienė
,
Vilniaus l.-d. „Pasakaitė“ direktorė
Sandra Keršienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Sausio 25 d. mūsų įstaigos bendruomenė džiaugsmingai ir išradingai atšventė Vilniaus 700 metų jubiliejų! Nuo pat ryto vaikučiai su šypsenomis veiduose rinkosi į darželį, nešini tėvelių ir vaikučių kūrybos Vilniaus gimtadienio kepurėlėmis „Vilnius 700“. Darželio vidiniame kiemelyje visus nustebino ir pradžiugino vaikų ir pedagogų sukurta kūrybinių plakatų paroda „Vilnius – mano širdyje“. Parodoje atsiskleidė ugdytinių džiugios akimirkos ir patirti įspūdžiai iš darželio organizuotų išvykų ir ekskursijų ciklo „Vilniaus miesto detektyvai“, kurių metu ugdytiniai plačiau susipažino su Lietuvos sostine. Visi bendruomenės nariai gėrėjosi išpuošta darželio vidaus ir lauko aplinka: įstaigos vitrinos ir langai pasipuošė Vilniaus simbolika – čia išdygo Gedimino pilies bokštas ir krykštaujantys vaikai, rankose laikantys Vilniaus 700 metų balionus. Taip pat įstaigos vidaus edukacinėse erdvėse, šalia vaikučių kurtų Gedimino pilių, medeliai ir gėlės sužaliavo trispalvėmis spalvomis.

 

Siekdama linksmai ir originaliai paminėti Vilniaus 700 metų jubiliejų, šventės kūrybinė organizacinė komanda: direktorė L. Toločkienė, direktorės pavaduotoja ugdymui S. Keršienė, meninio ugdymo mokytoja D. Čaplinksienė, mokytojos I. Polubneko, N. Rusevičiūtė, įtraukė visą darželio bendruomenę į šventės kūrimo procesą ir nustebino originalia iniciatyva – sukurti šventinį šešėlių teatro spektaklį-inscenizaciją „Geležinio vilko legenda“. Šešėlių teatro dekoracijas ir priemones pagamino mokytojos N. Rusevičiūtė, I. Polubenko, I. Grybienė, I. Stankevičienė, E. Šulskienė, B. Briciun. Šventę atidarė karalius ir karalienė (įstaigos direktorė L. Toločkienė ir mokytoja J. Balčiūnienė) bei pakvietė visus pasigėrėti spektakliu. Pasakotojas (mokytoja A. Armonienė) visus nukėlė į senuosius laikus, pristatydamas Vilniaus įkūrimo legendą. Stebint spektaklį, visų nuostabą kėlė pristatyti ugdytinių inscenizuoti pasirodymai: „Kodėlčiukų“ grupės ugdytiniai atliko karžygių eiseną, „Čiulbuonėlių“ grupės ugdytiniai pristatė šokį „Vilkų giesmė“, džiugiai vaikučius ir bendruomenę nustebino įstaigos mokytojų folkloro šokis „Upė“. Šiluma sklido „Verpstelių“ grupės mergaitėms pristatant šokį „Aukuras“. Šventėje suskambėjo „Pasakaitės choras“, kuriame dainą Vilniui skyrė „Gudručių“, „Čiulbuonėlių“, „Kodėlčiukų“ grupių ugdytiniai. Visų meninių vaikų pasirodymų choreografijas kūrė meninio ugdymo pedagogė D. Čaplinskienė. Mokytojos O. Gaižutienė ir L. Sadauskienė nustebino visą įstaigos bendruomenę paruošdamos siurprizą Vilniaus jubiliejaus šventei – „Verpstelių“ grupės kurtą šventinę aprangos kolekciją „Vilniaus simboliai“. Šventės pabaigoje visa bendruomenė dainavo ir džiaugsmingai skandavo: „Mano miestas Vilnius!“

 

Per šventę netrūko geros nuotaikos, siurprizų ir dovanų: visų susirinkusių nuostabą kėlė mokytojų N. Rusevičiūtės ir I. Polubenko kurtas Vilniaus gimtadienio tortas, kurį atvėrus buvo įteiktos Vilniaus gimtadienio dovanos. Taip pat šventinę nuotaiką kėlė konfeti siurprizai, linksmai nuteikė Vilniaus 700 metų balionai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.