Virtualiame Olimpinės dienos bėgime dalyvavo lietuviai iš 31 pasaulio valstybės

Virtualus lietuviškos olimpinės mylios bėgimas suvienijo viso pasaulio lietuvius. Birželio 23 dieną, minint Tarptautinę olimpinę dieną, jame dalyvavo daugiau nei 3000 tautiečių iš 31 valstybės visuose pasaulio žemynuose.

 

Ar po vieną, ar su šeimomis, draugais, kolegomis, ar su bendruomenių grupėmis lietuvišką olimpinę mylią, kurios distancija simbolizuoja Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) atkūrimą, Lietuvos piliečiai bėgo tiek Europoje, tiek Azijoje, tiek Afrikoje, tiek Šiaurės ir Pietų Amerikose, tiek ir tolimojoje Okeanijoje.

Lietuvoje bėgikų būta įvairiuose šalies kampeliuose – nuo Vilniaus iki Biržų, nuo Ignalinos iki tolimosios Nidos, nuo Kernavės iki Alaušo kaimo, o užsienyje gyvenantys tautiečiai 1988 metrų distanciją bėgte įveikė net 30 skirtingų šalių.

 

„Neįtikėtina, kad tokia, atrodo, paprasta idėja išjudino visą pasaulį, – nuostabos neslėpė virtualų bėgimo organizavusio Lietuvos olimpinio fondo direktorius Mantas Marcinkevičius. – Dar kartą įsitikinome, kokie lietuviai yra vieningi ir kaip jie vertina bendruomeniškumą. Labai norėčiau akcentuoti, kad vos tik paskelbėme apie bėgimą, Pasaulio lietuvių bendruomenės nariai patys į mus kreipėsi ir norėjo būti šio bėgimo dalimi.

Matėme, kaip Belgijoje, Vokietijoje, Italijoje, JAV ar Australijoje mūsų tautiečiai rinkosi parkuose ir kartu bėgo lietuvišką olimpinę mylią – visą tai jie darė savo pačių iniciatyva. Norėjome paskatinti žmones aktyviai sportuoti ir pajusti meilę sportui – matant besišypsančių žmonių nuotraukas ir gaunamas padėkos žinutes, panašu, kad misiją pavyko įgyvendinti.“

 

Kiekvienas birželio 23 d. įveikęs lietuvišką olimpinę mylią, savo rezultatą užfiksavęs bėgimo programėle ir juo pasidalinęs socialiniuose tinkluose su grotažyme #OlimpinėDiena2020, galėjo gauti vieną iš 15 000 organizatorių paruoštų prizų.

„Kad galėtų atsiimti prizą, dalyviai turėjo užpildyti specialią anketą, tačiau akivaizdu, kad daugelis tautiečių bėgime dalyvavo ne dėl jų. Anketas užpildė daugiau nei 3000 žmonių, tačiau stebėdami aktyvumą socialiniuose tinkluose ir matydami, kokiomis gausiomis grupėmis buvo bėgta, galime konstatuoti, kad kartu visame pasaulyje bėgo kur kas daugiau lietuvių“, – pabrėžė M. Marcinkevičius.

 

Bėgikai, kurie užpildė anketas, nuo birželio 29 d. iki liepos 10 d. prizus gali atsiimti savo pasirinktame atsiėmimo taške – LTOK būstinėje Vilniuje arba vienoje iš 258 šalies „Eurovaistinių“.

 

Taip Olimpinę dieną LTOK ir LTeam šventė pirmą kartą istorijoje. Dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos ir karantino įprastai dešimtis tūkstančių žmonių suburiančią didžiausią Lietuvoje sporto šventę, kuri birželio 13 d. turėjo vykti Vilniuje, teko nukelti, tad atsirado galimybė Tarptautinę olimpinę dieną paminėti originalią datą ir neapsiriboti konkrečia vietove.

Vis tik šalyje paskelbus karantino pabaigą ir mažėjant sergančiųjų koronavirusu skaičiui, didėja tikimybė rudenį renginį „Olimpinė diena 2020“ suorganizuoti taip, kaip buvo planuota iš pat pradžių.

 

LTOK inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.