Vilniuje pagerbti geriausi Lietuvos fizinio ugdymo pedagogai

Kovo 3 d. Vilniuje, Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK), dešimtą kartą vykusiame renginyje pagerbti tiek bendrojo ugdymo mokyklų, tiek ikimokyklinių įstaigų fizinio ugdymo pedagogai.

Specialiai šiam projektui sukurtas statulėles, diplomus ir pinigines premijas laureatams įteikė LR Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, LTOK generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos prezidentė Laima Trinkūnienė bei Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė.

„Tikras mokytojas yra tas, kuris myli vaikus ir kurį myli vaikai. Jūs ugdote asmenybes, jūs padedate vaikams ne tik augti sveikais, bet ir išmokti būti komandos dalimi, bendrauti, ugdyti vertybes ir pagarbą. Nuoširdus ačiū, kad kuriate Lietuvos ateitį“, – kalbėjo ministras A. Monkevičius.

 

„Džiaugiuosi, kad LTOK vykdo šią ilgametę iniciatyvą pagerbti tuos, kurie dirba mūsų vaikų labui. Tuos, kurie supranta, kad vaikui svarbu ne tik mokėti skaičiuoti ar skaityti, bet mylėti sportą, augti tvirtu, sąžiningu bei sveiku žmogumi. Nuoširdžiai džiaugiuosi pedagogais, kurie tapo laureatais. Jūs – pavyzdys žmogaus, kuris dėl kito gerovės neskaičiuoja nei savo laiko, nei pastangų“, – linkėjimus tiesioginės video transliacijos metu perdavė LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

 

Lietuvos fizinio ugdymo pedagogų apdovanojimus organizuoja LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacija ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.

„Judėjimas yra vaikų prigimtinė teisė. Jie labai mėgsta sportuoti, žaisti, todėl mūsų, mokytojų, pareiga yra juos paskatinti tai daryti. Labai džiaugiuosi, gavusi šį įvertinimą ir, kad buvo pastebėtos specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų treniruotės“, – po šventės į TV kamerą kalbėjo Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ pedagogė Kristina Surdokaitė.

„Mokytojas turi būti ne tik geras pedagogas, bet ir geras žmogus, sukurti ryšį su mokiniais, būti jų draugu. Džiaugiuosi, kad man tai pavyksta. Vaikai mėgsta mano pamokas, o aš stengiuosi, kad jos būtų kuo įdomesnės ir įvairesnės, sakė Prienų rajono Išlaužo pagrindinės mokyklos fizinio ugdymo mokytojas metodininkas Rolandas Meškauskas.

Abiejų kategorijų laureatai išrinkti specialios komisijos balsavimu. Ugdytojai vertinti pagal praktinę veiklą, indėlį į vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, kūno kultūros ir sporto plėtrą 2017–2019 m. m. atsižvelgiant ne vien į laimėjimus sporto varžybose, bet ir aktyvumą organizuojant renginius, inovatyvių metodų taikymą, darbą su ugdymo įstaigų bendruomenėmis.

 

Geriausių 2019 m. Lietuvos fizinio ugdymo mokytojų penketukas:

  • Audra Vilūnienė, fizinio ugdymo mokytoja ekspertė, Kauno „Varpo“ gimnazija
  • Irena Vidžiūnienė, fizinio ugdymo mokytoja metodininkė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija
  • Olegas Batutis, fizinio ugdymo mokytojas ekspertas, Prienų „Žiburio“ gimnazija
  • Rolandas Meškauskas, fizinio ugdymo mokytojas metodininkas, Prienų r. Išlaužo pagrindinė mokykla
  • Kornelija Balčiūnaitė, fizinio ugdymo mokytoja ekspertė, Kauno „Saulės“ gimnazija

 

Geriausių 2019 m. Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinio ugdymo pedagogų penketukas:

  • Alma Lukošiūnienė, neformaliojo švietimo mokytoja ekspertė (kūno kultūra), Kauno lopšelis-darželis „Kūlverstukas“
  • Daiva Statkevičienė, fizinio ugdymo pedagogė ekspertė, Kauno lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“
  • Jolanta Pažarauskienė, judesio korekcijos mokytoja metodininkė, Šiaulių lopšelis-darželis „Žiogelis“
  • Kristina Surdokaitė, fizinio ugdymo mokytoja ekspertė, Vilniaus lopšelis-darželis „Rūta“
  • Roma Gydrienė, fizinio ugdymo mokytoja ekspertė, Mažeikių lopšelis-darželis „Buratinas“

 

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.