Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų šventinis renginys „Augu su Vilniumi“

Gražina Makelienė
,
Vilniaus miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų muzikinio ugdymo metodinės tarybos pirmininkė, Vilniaus l.-d. „Giraitė" meninio ugdymo mokytoja
Jolanta Sukovienė
,
Vilniaus l.-d. „Molinukas“ meninio ugdymo mokytoja, VDU MA lektorė

Vilniaus 700-ąjį gimtadienį mažieji vilniečiai švenčia kūrybiškai ir linksmai. Vasario 22 d. Vilniaus Rotušėje vyko Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų šventinis renginys „Augu su Vilniumi“. Koncerte dalyvavo 21 Vilniaus miesto darželių bendruomenės – vaikai, tėvai, mokytojai, svečiai, savivaldybės atstovai. Renginį organizavo Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų muzikinio ugdymo metodinė taryba.

 

 

Gimtadienio proga savo dainomis, šokiais Vilnių sveikino beveik 200 vaikų. Koncerto programoje skambėjo įvairių žanrų, stiliaus ir laikotarpių muzika: lietuvių liaudies dainos, renesanso epochos šokiai, XX a. žinomų kompozitorių F. Viskanto, R. Bočkienės, J. Mackevičienės, G. Kopūstienės ir kt. kūriniai. Šventiniame renginyje dalyvavo lietuvių, lenkų, žydų, rusų ir ukrainiečių vaikai, kurie koncertą papildė nacionalinėmis dainomis ir šokiais. Dalyvių gausa ir tautybių įvairovė scenoje dar kartą įrodė, kad Vilnius yra atviras visiems, po Vilniaus stogais visada atsiras vietos visoms tautoms ir kultūroms. Vedėjai kaminkrėtys Apolinaras ir katė Murkė viso renginio metu vaikus ir suaugusiuosius lydėjo Vilniaus stogais ir supažindino su Vilniaus miesto istorija.

 

Koncerte pirmą kartą buvo atliktos specialiai Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui sukurtos dainos „Augu su Vilniumi“ (muzikos ir teksto autorė Judita Barzinskienė) ir „Gimtadienio diena“ (muzikos ir teksto autorė Ilona Žukienė).

 

Mažuosius vilniečius ir renginio svečius pasveikino Vilniaus miesto mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė. Ji pasidžiaugė koncerte dalyvavusiais darželinukais, padėkojo jiems ir jų pedagogams už įdomias ir šiluma bei nuoširdumu dvelkiančias daineles ir šokius. Edita Tamošiūnaitė pakvietė vaikus, jų tėvus, mokytojus, įstaigų administracijas mėgautis Vilniaus gimtadieniu ir švęsti miesto 700 jubiliejų visus šiuos metus. Vilniaus miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų muzikinio ugdymo metodinės tarybos pirmininkė Gražina Makelienė, sveikindama dalyvius, palinkėjo mažiesiems vilniečiams augti su Vilniumi, jį mylėti, puoselėti ir saugoti, nes jie yra tikrieji ir būsimieji Vilniaus šeimininkai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.