Vilniaus A. Puškino gimnazijos mokinių kūrybiškumo kelias Kroatijoje

Anastasija Kodzisova
,
dailės mokytoja

Nuo gegužės 1 iki 7 d. Kroatijoje, Beli Manastir mieste, vyko „Erasmus+“ projektas „Gyvenimas yra menas, menas yra gyvenimas” (angl. „Life is Art; Art is Life“). Veiklose dalyvavo keturi gimnazijos mokiniai (Anna Songina, Viktorija Golodok, Martin Kondratas ir Maksim Nepogodin) ir du mokytojai (Aleksej Peržu ir Anastasija Kodzisova). Veiklas organizavo projekto partneris iš Kroatijos – Beli Manastir gimnazija. Šiame projekte taip pat dalyvauja mokyklos iš Italijos, Turkijos, Latvijos ir Graikijos.

 

Pirmadienį visų delegacijų nariai susirinko Beli Manastir gimnazijoje tam, kad pasveikintų vienas kitą. Tai buvo pirmas renginys, kai buvo atšaukta dauguma COVID-19 apribojimų, todėl buvo smagu matyti visus be kaukių. Salėje mus pasveikino mokyklos administracijos atstovai ir projekto koordinatorė Kroatijoje – Ivana. Po tradicinio apsikeitimo dovanomis, prasidėjo mokinių kūrybinių darbų pristatymas. Šį kartą Lietuvos komandai teko ruošti darbą apie žymų Italijos tapytoją – Pierro della Francesca. Mūsų komandos mokiniai su dailės mokytoja Anastasija Kodzisova parengė tapytojo paveikslų foto rekonstrukcijas, kurių tikslas buvo kuo tiksliau atkartoti kompoziciją, spalvas. Vėliau kiekvienai delegacijai taip pat pasiūlė vieną iš Pierro della Francesca paveikslų atkartoti nuotraukoje. Po dešimties minučių aktyvaus darbo buvo pristatyti visų šalių rezultatai. Visiems buvo be galo smagu ir įdomu išbandyti save šioje veikloje. Komanda iš Italijos parengė trumpą pristatymą apie Jono Meko gyvenimą ir pasiūlė intelektualinį žaidimą. „Turbūt tai viena iš įdomiausių projekto veiklų. Mokiniai bando suprasti kitos šalies menininką, atkartoti, interpretuoti jo kūrinius. Ir kartais pamatai tą menininką visiškai kitokį“, – sakė viena iš projekto dalyvių.

 

 

Antradienį visus dalyvius laukė ilga kelionė prie nepakartojamų Plitvicos ežerų. Kelionė buvo ilga, tačiau verta to. Po beveik šešių valandų kelionės visiems projekto dalyviams atsivėrė tikras gamtos grožis. „Tikras gamtos stebuklas, kurį reikia saugoti ir tausoti“, – dalijasi savo įspūdžiais mūsų mokiniai. Po kelių valandų pasivaikščiojimo nacionaliame parke, dalyviai išvažiavo į Kroatijos sostinę Zagrebą. Vėlai vakare visi grįžo pavargę, bet pilni emocijų ir įspūdžių.

 

Kitą dieną Osijek mieste mokiniams buvo organizuotos dvi kūrybinės dirbtuvės. Pirmoji vyko miesto istorijos muziejuje, kuriame mokiniai, naudodami grotažo techniką, kūrė Kroatijos menininko Stefano Lupino kūrinių interpretacijas. Kita veikla vyko meno muziejuje, kuriame aukštųjų mokyklų studentai su mokiniais parengė savo paveikslą-koliažą, kurio pagrindinis objektas buvo nesveikas maistas.

 

Ketvirtą ir penktą projekto dieną mokiniai praleido Jankovec ir Kopački Rit nacionaliniuose parkuose. Kroatijos upių, ežerų ir miško vaizdai nė vieno dalyvio nepaliko abejingo. Visi pajuto, kaip gera būti gamtoje, žavėtis jos grožiu. Taip pat mokiniai apsilankė ir unikaliame ekologiškame ūkyje, kuriame viskas, kas auga, naudojama maistui arba ūkyje. Penktadienį visiems projekto dalyviams buvo įteikti sertifikatai. Kitas susitikimas vyks Rygoje.

 

Projektą finansuoja „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo Strateginių partnerysčių programa (Nr. 2020-1-IT02-KA229-079931_5).

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.