Festivalio „Mano šeima – mano tvirtovė“ apžvalga

Agata Dikevič-Chomutova
,
Vilniaus l.-d. „Kaštonas“ pavaduotoja ugdymui
Ala Rybkina
,
priešmokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja

Vaikai nėra abejingi juos supančiam pasauliui: jie girdi apie karą Ukrainoje, tėvų pokalbius apie kylančias kainas ir politines problemas, bando užduoti suaugusiesiems klausimus apie rūpimus dalykus. Labai svarbu, kad kiekvienas vaikas jaustųsi saugus, nejaustų nerimo ir nepaskęstų baimėje, kad gautų atsakymus į savo klausimus. Mūsų nuomone, stabilumo garantu šiomis nepaprastai sudėtingomis aplinkybėmis turi būti šeima.

 

Daugumai žmonių šeima yra saugumo ir laimės vieta, kurioje visi nariai tarpusavio santykius grindžia dorovine atsakomybe, savitarpio supratimu ir pagalba. Šeimoje pateikiamos ir puoselėjamos tėvams ir vaikams brangiausios žmogiškosios vertybės, papročiai ir tradicijos. Pasak F. Adlerio, „šeima – tai miniatiūrinė visuomenė, nuo kurios vientisumo priklauso visos didelės visuomenės saugumas“. Kiekvienoje kultūroje šeima yra žinoma kaip patikimiausias kelių kartų bendro gyvenimo būdas, garantuojantis visuomenės išlikimą. Jungtinių Tautų organizacija, norėdama pabrėžti šeimos svarbą, savo sprendimu oficialiai įteisino šventę – Tarptautinę šeimos dieną, kuri minima Lietuvoje nuo 1994 m. gegužės 15 d.

 

Mūsų lopšelyje-darželyje „Kaštonas“ buvo organizuota daug veiklų Šeimos dienai paminėti: teminės savaitės grupėse „Aš ir mano šeima“, vaikų šventiniai pasirodymai tėveliams, piešinių konkursai. Tačiau vienas renginys buvo tikrai ypatingas. Vilniaus lopšelis-darželis „Kaštonas“ gegužės 6–13 d. organizavo virtualų respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų festivalį „Mano šeima – mano tvirtovė“.

 

 

 

 

Kodėl festivalis? Pačiame pavadinime (lotynų kalba „festivus“ reiškia „smagus, linksmas“) slypi pagrindinis šio renginio tikslas – teikti džiaugsmą, duoti vaikams galimybę reikšti savo jausmus ir pagarbą šeimai per meninę veiklą, šokį, muzikavimą, dainavimą. Festivalis buvo skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, todėl tarp dalyvių buvo ir lopšeliai-darželiai, ir darželiai-mokyklos. Dalyvavo vaikai nuo 2 iki 7 metų amžiaus. Iš viso prie festivalio prisijungė 23 įstaigos iš Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių – Kauno, Telšių, Palangos, Šalčininkų, Eišiškių, Gruzdžių, atstovai iš Jurbarko, Lazdijų, Šiaulių rajonų.

 

Buvo grupių pasirodymų, bet sulaukėme ir kelių drąsių mergaičių, atlikusių daineles solo. Nustebino trynukų daina, kurią padainavo vienos šeimos vaikučių trio. Visi virtualaus festivalio dalyviai galėjo pasidžiaugti vaikų atliktomis dainelėmis, muzikiniais orkestrais, šokiais. Įrašai buvo paskelbti „Facebook“ uždaroje grupėje „Mano šeima – mano tvirtovė“. Smagu, kad festivalyje dalyvavo tiek daug vaikų!

 

Dėkojame visiems dalyviams už suteiktas nuostabias akimirkas!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.