Projektas „Kartu paskaitykime knygelę“

Laima Mikolėnienė
,
Panevėžio l.-d. „Vyturėlis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Jau antrus metus Panevėžio lopšelio-darželio „Vyturėlis“ „Vyšninės“ grupės ugdytiniai dalyvauja tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“. Šio projekto tikslas – skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų skaitymą ir domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas.

Ankstyva draugystė su knyga padeda vaikams mokytis sukaupti dėmesį, lavina mąstymą ir turtina kalbą. Įdomių kūrinėlių skaitymas ankstyvajame amžiuje yra svarbus, nes tai skatina domėjimąsi knygomis ir ateityje. Todėl mes, vedami šių tikslų, įsitraukėme į projektą „Kartu paskaitykim knygelę“. Pernai buvome patys mažiausi, bet labai norėjome draugauti su knygelėmis. Tad į svečius pasikvietėme Panevėžio Šiaurinės bibliotekos bibliotekininkę, ji mus supažindino su E. Daciūtės knygele „Drambliai ėjo į svečius“. Kadangi klausytis skaitomos knygelės buvo dar per sunku, tai visas aprašomas situacijas vaikai tiesiog išžaidė: kaip ir rašoma knygelėje, maudė dramblius, spardė kamuolį, valgė bananus, žaidė su drugeliais. Paskui dramblius spalvino. Taip po truputį mokomės mylėti knygeles.

 

Šiemet, jau ūgtelėję, vaikučiai noriai klausėsi skaitomos knygelės „Lapė yra laimė“. Su ja mus supažindino jau mūsų drauge tapusi Panevėžio Šiaurinės bibliotekos bibliotekininkė Henrieta. Smagu buvo vartyti knygelę, klausytis skaitomo teksto, supti lapę, aplikuoti, skambant dainelei „Lapė snapė“, suktis ratuku aplink lapę. Vaikai patyrė begalę džiugių emocijų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.