Viešojo kalbėjimo konkursas Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje

Vaiva Janonienė
,
anglų kalbos mokytoja metodininkė

Gebėjimas sklandžiai kalbėti viešoje aplinkoje – renginiuose, laikant egzaminą, kalbantis su galimu darbdaviu, dalyvaujant pristatymuose ar derybose – svarbus kiekvienam žmogui. Kadangi ugdymas mokykloje turi labai didelės įtakos žmogaus gebėjimui viešai kalbėti, Tauragės „Šaltinio“ progimnazija jau septintus metus iš eilės organizuoja iškalbos konkursą anglų kalba. Pirmajame konkurse dalyvavo 7–8 klasių mokiniai tik iš Tauragės miesto ir rajono mokyklų, vėliau šis renginys išaugo į respublikinį.

 

Per septynerius metus jaunieji oratoriai sakė viešąsias kalbas įvairiausiomis temomis: „Kaip galėčiau maksimaliai panaudoti savo dabartines galimybes ir sugebėjimus“, „Jei aš būčiau mokyklos direktorius“, „Mano svajonės, lūkesčiai ir idėjos Lietuvos šimtmečio proga“ ir kt. Sausio 30 d. vykusio iškalbos konkurso tema buvo „Klimato krizės grėsmė žmonijai: ką galėtume dėl to padaryti“.

 

Tobulinant konkurso organizavimą, jo pradžioje sumanyta dalyviams surengti susitikimus-mokymus, kuriuos veda žmonės, turintys oratorystės meno arba sceninės patirties. Mokymus jau vedė LCC anglų kalbos katedros vedėja Robin Gingerich, radijo ir televizijos laidų vedėja ir aktorė Donalda Meiželytė ir VU Filologijos fakulteto Taikomosios kalbotyros instituto asistentas, mokslų daktaras bei Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Audrius Valotka.

 

Kartu su mūsų progimnazija jau keletą metų iš eilės šį renginį organizuoja Tauragės „Europe Direct“ informacijos centras, Tauragės kabelinė televizija, Tauragės pagalbos mokiniui ir mokytojui centras, Tauragės profesinio rengimo centras ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, kurio dėka konkursas įtrauktas į Lietuvos mokyklų olimpiadų, konkursų ir kitų renginių grafiką.

 

Džiaugiamės, kad kasmet į konkursą išbandyti savo viešojo kalbėjimo gebėjimų atvyksta vis daugiau 7–8 klasių mokinių iš įvairių šalies miestų ir rajonų. Ruošiantys ir organizuojantys šį konkursą anglų kalbos mokytojai pastebi, kad perspektyvūs mokiniai, dalyvavę mūsų organizuojamame konkurse, įgyja drąsos ir motyvacijos ruoštis tokio pobūdžio konkursams ir tolimesniuose mokymosi etapuose. Tikime, kad jaunųjų kalbėtojų patirtis viešojo kalbėjimo konkurse Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje tampa proveržiu ir paskata jų tolesnio gyvenimo sėkmės istorijoms įgyvendinti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.