Janoniečių Šimtadienis – tarsi pirmasis dvyliktokų egzaminas

Vaida Račkauskaitė
,
žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ redaktorė

Vasario 7 d. Šiaulių miesto koncertų salėje „Saulė“ vyko Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos 169-osios laidos Šimtadienio šventė, į kurią gausiai susirinko moksleiviai, mokytojai, abiturientų artimieji ir draugai.

Nuo pat mokslo metų pradžios į Šimtadienio repeticijas rinkęsi abiturientai parengė žiūrovams spektaklį „(Ne)vienos sofos istorija“, kurį papuošė muzikiniai ir šokių pasirodymai. Visa tai – ne tik kelių mėnesių darbo, įdėtų pastangų ir laiko rezultatas, bet ir tarsi pirmasis dvyliktokų egzaminas, kuris parodė jų vienybę, lavino organizuotumo, bendravimo įgūdžius, ugdė empatiją ir kantrybę. Pasirodymo metu buvo visko: dalykų, apie kuriuos verta susimąstyti, ir linksmų scenų, prajuokinusių auditoriją. Abu Šimtadienio renginius (dieninį ir vakarinį) vainikavo padėkos mokytojams, tėvams, kitiems Juliaus Janonio gimnazijos bendruomenės nariams bei pačių abiturientų sukurta daina – 169-osios laidos himnas. Jį atliko abiturientai Elzė Urbietytė, Arminas Stočkus, Milda Griciūtė, Rugilė Bagdonaitė ir Samanta Vigelytė, o pritarė visi abiturientai.

 

Vakarinėje dalyje, pasibaigus spektakliui, Šimtadienio dalyvius sveikino gimnazijos direktorius Rimas Budraitis, vienuoliktokų atstovai. Pastarieji abiturientams įteikė pusatestačius, linkėjo meilės, tikėjimo, vilties, juoko, poilsio ir laimės net sunkiausiomis akimirkomis. Šimtadienis ne tik praskaidrino nuotaiką žiūrovams, bet ir paliko nuostabių prisiminimų, tapo neeiline patirtimi dvyliktokams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.