Viešnagė Vilniuje

Dalia Kuosienė
,
PKNPM biologijos, fizikos, gamtos ir žmogaus vyresn. mokytoja

Panevėžio kurčiųjų neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) mokiniai dalyvavo Lietuvos kurčiųjų neprigirdinčiųjų ugdymo centro (LKNUC) organizuotoje konferencijoje „Kurčiųjų sėkmės istorijos“. LKNUC direktorė Svetlana Beniušienė, tarusi sveikinimo žodį, pasidžiaugė, kad tiek daug susirinko mokinių iš Panevėžio, Kauno ir Vilniaus. Anglų kalbos mokytoja J. Naimavičiūtė-Skuolienė ir 5–8, I–IV gimnazijos klasių mokiniai pristatė ilgalaikį LKNUC projektą ir „eTwinning“ projektą.

 

 

Savo sėkmės istorijomis dalijosi A. Jasiūnas, A. Kubaitis, N. Pivorienė, A. Matulis, A. Bražinskas, M. Balaišis, K. Vaišnora, P. Jurjonas, M. Mangevičiūtė. Visi pabrėžė, kad labai svarbu gerai mokėti ne tik gestų kalbą, bet ir mokėti gerai rašyti ir skaityti lietuvių kalba. Pabrėžė, kad svarbu stengtis mokytis, pabaigti ne tik gimnaziją, bet ir aukštąjį mokslą. Mokslas leidžia pasiekti gyvenime labai daug ir visi turi stengtis tuo pasinaudoti.

 

Pasibaigus konferencijai, mokiniai viešnagę Vilniuje tęsė. Lankėsi Vilniaus senamiestyje įsikūrusioje Lietuvos kurčiųjų draugijoje ir susitiko su LKD prezidentu Kęstučiu Vaišnora, LKD viceprezidentu Mykolu Balaišiu ir buvusiu LKSK prezidentu Aleksu Jasiūnu. Jie pasveikino mokinius ir pakvietė apžiūrėti Kurčiųjų muziejų, kuriame eksponuojami patys svarbiausi dokumentai, susiję su kurčiųjų veikla Lietuvoje, kuri jau siekia daugiau nei 200 metų.

 

Mokiniai liko dėkingi konferencijos organizatoriams, LKD prezidentui ir viceprezidentui, buvusiam LKSK prezidentui už šiltą priėmimą bei malonų bendravimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Vilius

    Ekskursija į Vilnių nuo šeštos iki dešimtos klasės mokiniams ir mokytojams buvo įdomi, kur aplankėme Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centrą ir Lietuvos kurčiųjų draugiją. Ten turėjome geras galimybes pamatyti žymius gyvus kurčius žmones, gauti daugiau informacijos apie kurčiųjų istoriją ir kultūrą. Esame dėkingi mokyklos direktorei Svetlanai Beniušienei, Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentui už pakvietimą ir šiltą priėmimą. Sėkmės darbuose!

    Pagarbiai,
    Vilius Glušokas (vyresnysis lietuvių gestų kalbos mokytojas)