Paskelbtos metų ekonomikos ir verslumo mokytojos: dirba regionuose ir ugdo per praktiką

Kasmetiniuose „Investors‘ Forum“ apdovanojimuose apdovanoti Metų ekonomikos ir verslumo mokytojai 2021. Nors įprasta Metų ekonomikos ir verslumo mokytoju paskelbti vieną pedagogą, šiemet apdovanojimas skirtas dviem mokytojoms. Laureatėmis tapo Rita Česonienė iš Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos ir Rūta Strumilienė iš Jonavos J. Ralio gimnazijos. Abi moterys ekonomiką ir verslumą dėsto jau daugiau nei 20 metų, o jų mokinių dėmesį kiekvieną pamoką prikausto inovatyvūs praktinio ugdymo metodai.

 

Laureates paskelbė Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, sakydama, jog kiekviena gyvybinga, auganti, kūrybinga ekonomika prasideda mokykloje. Apdovanojimą įteikė „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė.

Jeigu nori išlikti aktualus, turi nenustoti mokytis

 

Metų ekonomikos ir verslumo mokytoja R.Strumilienė sako, jog šiandienos mokiniai – labai gabūs. Ji pastebi, kad mokinių į pamokas atsinešamas žinių bagažas yra žymiai didesnis nei anksčiau. „Reikia su viskuo suspėti ir būti šiek tiek labiau priekyje“, – sako mokytoja. Paklausta, kaip jai pavyksta išlikti žingsniu priekyje, ji atsako, jog niekada nenustoja mokytis, o į klasę atneša tik įdomiausias mokymosi praktikas. „Žinoma, tai padaryti nesunku, nes ekonomika ir verslas man pačiai yra nuoširdžiai įdomu“, – sako R.Strumilienė.

Rūta Strumilienė pasakoja, jog savo mokinius verslumo ir ekonomikos stengiasi mokyti praktiškai. Mokiniai yra įtraukiami į „Lietuvos Junior Achievement“ programą „accelerator_x“, kurios metu kuria savo mokomuosius verslus – jaunąsias bendroves. „Ekonomikos ir verslumo mokymas išsiskiria tuo, jog turime labai daug galimybių mokiniams suteikti praktinės patirties. Kituose mokomuosiuose dalykuose mokiniai susiduria su praktiniais darbais (pavyzdžiui, chemijos ar fizikos laboratoriniai darbai), bet ekonomikos ir verslumo praktiniai darbai yra žymiai ilgesni ir kompleksiškesni. Mokiniai, kurdami mokomąją bendrovę, mažiausiai penkis mėnesius dirba komandoje, bendrauja, generuoja ir realizuoja idėjas, ieško tiekėjų ir pirkėjų, reklamuoja“, – apie praktinio ugdymo naudas kalba metų mokytoja.

 

„Mano didžiausi motyvatoriai yra mano vaikai“, – sako mokytoja, pabrėždama, jog mokytojo darbas, nors kartais ir nelengvas, sukuria daug poveikio, padeda augti ateities kartoms.

Ekonomikos ir verslumo dėstymas – pašaukimas

 

Metų mokytoja Rita Česonienė sako, kad ekonomikos ir verslumo ugdymas jai itin svarbus: „Ekonomikos mokymas yra mano pašaukimas – ir misija, ir uždavinys, ir tikslas“. Mokytoja jau daugiau nei 20 metų savo pamokose ugdo finansiškai ir ekonomiškai raštingus žmones. „Kiekvienam išsilavinusiam žmogui suprasti pagrindines finansines ir ekonomines sąvokas yra tikrai svarbu“, – sako laureatė.

 

R. Česonienė pasakoja, kad kiekvieną ekonominį rodiklį ar verslumo aspektą stengiasi mokiniams perteikti kuo įdomiau. „Kiekvieną sąvoką stengiuosi susieti su dabarties aktualijomis, kad vaikams, pabaigusiems kursą, nebūtų nauja, kas yra infliacija, nedarbas arba bendrasis vidaus produktas“. Kaip ir R. Strumilienė, R. Česonienė savo mokiniams nori suteikti kuo daugiau praktinių įgūdžių, įtraukdama mokinius į praktinius užsiėmimus, verslo modeliavimą.

 

Mokytoja sako, kad savo darbe labiausiai vertina savo mokinius. „Didžiausia vertybė – mano mokiniai. Jie ir draugiški, ir nuoširdūs, su jais gali padiskutuoti ne tik apie ekonominius rodiklius, bet ir apie kitus svarbius gyvenimiškus klausimus“, – džiaugiasi R.Česonienė.

Ekonomikos ir verslumo mokytojai kuria antreprenerišką ateitį

 

Metų ekonomikos ir verslumo apdovanojimą inicijuoja „Lietuvos Junior Achievement“. „Džiaugiamės, kad su „Investors‘ Forum“ kasmet galime pasveikinti Metų ekonomikos ir verslumo mokytojus. Šie metai yra ypatingi, nes apdovanojome net dvi nusipelniusias pedagoges“, – sako „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė. Ji sako, jog mokytojos nusipelnė apdovanojimo, nes sistemingai ugdo savo mokinių XXI a. kompetencijas, taiko inovatyvius ugdymo metodus ir pasirūpina, jog verslumo ugdymas būtų prieinamas kiekvienam mokiniui. „Dėkoju mokytojoms, jog ugdo empatiškus ir antrepreneriškus žmones – šiuolaikinės Lietuvos kūrėjus“, – sako A.Rusteikienė.

Apie „Lietuvos Junior Achievement“

 

„Lietuvos Junior Achievement“ yra nevyriausybinė organizacija, jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo programų lyderė Lietuvoje. Organizacijos programas finansuoja privatūs rėmėjai ir fondai: strateginiai poveikio investuotojai SEB bankas ir „Moody‘s Lietuvoje“ bei strateginiai investuotojai „UPS“, „Narbutas“, „Scandagra“, „MJJ fondas” ir kiti. Daugiau informacijos apie organizaciją rasite www.lja.lt.

 

„Lietuvos Junior Achievement“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.