Viešnagė pas Donelaitį

Aleksas Bartnikas
,
projekto koordinatorius

Gegužės 26 d. Tolminkiemyje literatūros klasiko memorialiniame muziejuje (Čistyje Prudy, Nesterovo rajonas) vyko Kaliningrado srities vaikų kasmetinė tradicinė literatūros ir muzikos popietė, kurioje dalyvavo daugiau kaip šimtas krašto mokinių, lankančių lietuvių kalbos ir etninės kultūros užsiėmimus. Skambėjo Lietuvos poetų eilės, liaudies ir šiuolaikinės dainos, kurias atliko vaikų folkloro ansambliai „Malūnėlis“, „Rūtelė“, „Nadruvėlė“ ir vokalinės grupės iš Dobrovolsko (Pilkalnio), Gurjevsko (Romuvos), Gusevo (Gumbinės), Nemano (Ragainės), Sovetsko (Tilžės) ir Kaliningrado (Karaliaučiaus).

 

Šventės dalyvius sveikino LR Generalinio konsulato Kaliningrade kultūros atašė Raminta Gecevičienė, Kaliningrado regioninės lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas Aleksas Bartnikas (šio teksto autorius), Kristijono Donelaičio muziejaus direktorė Liudmila Silova, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius.

Susirinkusiuosius taip pat pasveikino Šiaulių Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkė Izolina Lingienė. Dauguma šios draugijos narių – kamerinio choro „Bičiuliai“ dalyviai. 50 šiauliečių jau 33 kartą atvyko ne tik įkvėpti poeto klasiko dvasios, bet ir patalkininkauti. Šįkart K. Donelaičio gimtinėje Lazdynėliuose pasodino 10 iš Lietuvos atvežtų ąžuoliukų, Tolminkiemyje tvarkė bažnyčios ir klebonijos aplinką.

 

Daug gerų emocijų sukėlė Šiaulių dramos teatro aktoriaus Vlado Baranausko pasirodymas ir Kaliningrado srities istorijos ir meno muziejaus darbuotojos, rašytojos Marinos Berežnajos naujo meninio veikalo (pasakos apie K. Donelaičio katiną) pristatymas.

Šventės dalyvius sudomino K. Donelaičio „Metų“ ištraukos, kurias ispanų ir prancūzų kalbomis skaitė vertėjos Karolina Masiulytė-Paliulienė ir Carmen Caro Dido.

Vaikai ir renginio svečiai taip pat aplankė Kristijono Donelaičio gimtinę Lazdynėliuose ir poeto paminklą Guseve (Gumbinėje).

 

Popietę organizavo Kaliningrado regioninė lietuvių kalbos mokytojų asociacija drauge su Kaliningrado srities lietuvių regionine nacionaline kultūrine autonomija. Projekto vykdytojas – lietuvių kalbos mokytojas Algirdas Karmilavičius. Pagrindiniai rėmėjai: LR švietimo ir mokslo ministerija drauge su Čikagos Mažosios Lietuvos lietuvių draugija.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.