Iškilmingas atnaujintos „Šilo“ gimnazijos atidarymas

Ernestas Vėta
,
lietuvių kalbos mokytojas

Gegužės 24 d. vyko iškilmingas atnaujintos Šalčininkų r. Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos atidarymas. Gimnazijos renovacijos ir modernizavimo darbai, kainavę daugiau kaip 680 tūkst. eurų, pagal Šalčininkų r. savivaldybės projektą tęsėsi nuo 2017 m. liepos iki metų pabaigos. Kaip atidarymo kalboje teigė gimnazijos direktorė Nijolė Balinskienė, dabar gimnaziją matome ne tik šviesią, šiuolaikišką, modernią, bet ir labai elegantišką. Modernizuojant įstaigą buvo orientuotasi į kokybišką šiuolaikišką ugdymą, tad gimnazija pasikeitė neatpažįstamai – kiekviename kabinete tiek mokytojai, tiek mokiniai gali naudotis interaktyviosiomis lentomis, planšetiniais kompiuteriais, interaktyviomis lubomis, 3D akiniais, gimnazijoje atsirado chemijos, fizikos ir technologijų kabinetai, o gimnazijos fojė pasipildė modernia vaizdo ir garso aparatūra. Visa tai tam, kad mes turėtume puikias ugdymosi ir darbo sąlygas.

 

Gimnazijos atidarymo šventėje dalyvavę svečiai – šio projekto iniciatoriai ir vykdytojai Šalčininkų r. meras Zdzislavas Palevičius, savivaldybės administracijos direktorius Josifas Rybakas, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič, Baltosios Vokės seniūnas Genadijus Baranovičius, darbus atlikusios UAB „VT Statyba“ direktorius Tadeušas Bojarovičius – ir mokyklos direktorė Nijolė Balinskienė perkirpo simbolinę atnaujinto pastato atidarymo juostelę, o Rūdninkų Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Juzefas Narkunas pašventino patalpas.

Per atidarymą skambėjo padėkos kalbos žmonėms, kurių pastangų ir darbo dėka dabar turime tokią puikią gimnaziją. Už suteiktą laikiną prieglobstį „Šilo“ gimnazijos mokiniams padėkota kaimyninės Elizos Ožeškovos gimnazijos direktorei Miroslavai Šostak ir Pramogų centro direktorei Loretai Grigorovič, o už supratimą ir geranoriškumą – mokytojams ir ugdytinių tėvams (tėvų geranoriškumą geriausiai liudija 8 ir Ig klasių mokinių Sabinos ir Agatos tėvelių Fiodorovų dovanotas iš medžio išdrožinėtas gimnazijos simbolis – Pelėda).

 

Gimnazijos atidarymo programoje svečiai galėjo stebėti mokytojos Aušros Indrišiūnienės ir mokinių inscenizacijas, sukurtas remiantis žymaus prancūzų rašytojo Antuano de Sent Egziuperi kūriniu „Mažasis princas“. Šio kūrinio personažas Mažasis princas klausinėja apie gimnaziją, ja domisi, o pagaliau primena, kad kiekvienas esame atsakingas už šalia esančius žmones. Tik taip galėsime išlikti vieningi ir kartu siekti užsibrėžtų tikslų, augti kartu kaip bendruomenė.

 

Kokia gi gimnazija be pamokų? Kaip vyksta šiuolaikinės pamokos ir kaip naudojama moderni įranga, galėjo pamatyti ir garbingi gimnazijos atidarymo svečiai – jie dalyvavo chemijos, lietuvių kalbos ir matematikos, anglų kalbos ir psichologijos, muzikos ir teatro integruotose pamokose, kurias mokytojų padedami vedė gimnazistai. Tokie kūrybingi mokytojai ir mokiniai, kaip tikisi gimnazijos direktorė N. Balinskienė, turėtų sukurti tikrąjį gimnazijos veidą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.