Velykos kitaip: „Judėk kaip kiškis ir būsi sveikas!”

Inga Klimienė, Loreta Gečienė
,
Mažeikių l.-d. „Saulutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos metodininkės

Mažeikių lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vaikų sveikatos saugojimas ir stiprinimas yra neatsiejama ugdymo dalis. Ypatingas dėmesys skiriamas aktyviai fizinei veiklai, kuri padeda tenkinti biologinį vaiko poreikį judėti. Judėjimo džiaugsmą vaikai patiria tada, kai fizinis aktyvumas yra skatinamas, leidžiama pačiam atrasti, patirti naujų įspūdžių.

 

Šv. Velykos – gyvybės atsinaujinimo gamtoje šventė, o margutis – jėgos ir stiprybės simbolis,  todėl visa darželio bendruomenė šv. Velykų šventės laukė judriai, nuotaikingai ir sveikai. Renginio „Judėk kaip kiškis ir būk sveikas“ tikslas – įtraukti visus įstaigos bendruomenės narius į fizinio aktyvumo veiklas gryname ore.

 

Velykų savaitės renginys prasidėjo rytine mankšta su linksmaisiais „kiškučiais“. Skambant nuotaikingai muzikai mankštinosi visa darželio bendruomenė. Po mankštos kiekviena grupė traukė „kiškio burtus“ – sporto šaką, kurią pristatė darželio vaikams.

 

Visą savaitę vaikai kartu su „kiškučiais“, mokytojais ir tėvais mankštinosi lauke, žaidė judriuosius žaidimus, stalo tenisą, „linksmąjį“ krepšinį, „draugiškąjį“ futbolą, rungėsi estafetėse. Bendruomenę velykiniu laikotarpiu vienijo ne tik įtraukiančios aktyvios fizinės veiklos, bet ir pozityvi partnerystė.

 

 

O kiek džiugių emocijų suteikė jau tradiciniu tapęs velykinių kiškių bėgimas. Šiemet buvo pasiektas dalyvio amžiaus rekordas, kurį pasiekusi dalyvė neseniai atšventė  1-erių metų gimtadienį. Kiškučių ausytėmis pasipuošė visa darželio bendruomenė. Įveikę Kiškio trasą, vaikai vaišinosi sveikuoliškais gardumynais.

 

„Velykos kitaip“ – taip pasakytų visi įstaigos bendruomenės nariai: vaikai, tėvai, darbuotojai ir Mažeikių senamiesčio gyventojai, nes visą savaitę darželio kieme buvo galima pamatyti įvairiausių fizinį aktyvumą skatinančių veiklų ir daug veiksmo. Linksmai ir judriai praleista savaitė paliko smagų prisiminimą atmintyje, ir, tikimės, kad tai bus puikus pavyzdys, kad aktyvios fizinės veiklos, žaidimai gryname ore – puikus būdas stiprinti ne tik fizinę, bet ir psichinę bendruomenės sveikatą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.