„Erasmus+“ programos projekto“ „Įvairovė yra faktas, įtrauktis yra veiksmas“ veiklos Šiaurės Makedonijoje

Jurbarko Naujamiesčio progimnazijoje įgyvendinamo tarptautinio „Erasmus+“ projekto „Įvairovė yra faktas, įtrauktis yra veiksmas“ (angl. „Diversity is a Fact, Inclusion is an Act“) komanda – 8b klasės 4 mokiniai, progimnazijos direktorė A. Uznė ir anglų kalbos mokytoja A. Ribinskaitė 2023 m. balandžio 3–7 d. lankėsi Šiaurės Makedonijoje. Čia kartu su partneriais iš Čekijos, Vengrijos, Šiaurės Makedonijos ir Turkijos aktyviai dalyvavo įgyvendinant projekto veiklas.

 

Mobilumo savaitė prasidėjo Skopjės pakraštyje įsikūrusioje „Mirce Acev“ mokykloje, kur projekto dalyvius melodijomis ir dainomis pasitiko muzikalusis elektrinių gitarų duetas ir mokyklos choras. Projekto dalyviai apžiūrėjo mokyklos ugdymo(si) erdves, klausėsi tautinių mažumų pranešimų migracijos ir lyčių lygybės klausimais, kūrė ir pristatė projekto tematiką atspindinčius plakatus.

 

Kiekviena projekto diena Šiaurės Makedonijoje buvo turininga kultūrinėmis ir pažintinėmis veiklomis, kupina įspūdžių ir neįkainojamų patirčių. Mokiniai užmezgė ryšius su kitų šalių dalyviais, skaitė pranešimus ir diskutavo imigracijos, stereotipų, religijos, tolerancijos temomis, sėmėsi ekonominių, istorinių ir architektūrinių žinių.

 

 

Ši išvyka – puiki galimybė iš arčiau susipažinti su Šiaurės Makedonijos ugdymo sistema ir projekte dalyvaujančių šalių kultūra, pagilinti anglų kalbos žinias, plėsti akiratį ir didinti pasitikėjimą savimi.

 

Projekto dalyviai iš Lietuvos nekantriai laukia atsakomojo partnerių vizito, kuris įvyks Jurbarke 2023 m. gegužės mėn. pabaigoje.

 

Projektą koordinuoja mokytoja R. Šulinskienė. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos „Erasmus+“ programos lėšų.

 

Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.