Velykinis orientacinis žygis 2022

Aurelija Leišienė
,
Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Šv. Velykas pasitinkant ieškome vis įdomesnių veiklų, o kas gali būti įdomiau už veiklas lauke. Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centras jau antrus metus organizuoja orientacinius žygius savo įstaigos vaikams ir socialiniams partneriams – artimiausiems darželiams. Šiemet žygis skirtas Šv. Velykų savaitei, siejant ieškomus objektus su velykine tematika. Šiuo žygiu buvo siekiama stiprinti socialinę partnerystę ir bendradarbiavimą tarp įstaigų, didinti ugdytinių orientavimosi aplinkoje įgūdžius, ištvermę, dėmesingumą, mokyti naudotis žemėlapiu, susipažinti ir su bendraamžiais žaisti fizinio aktyvumo žaidimus. Žygyje dalyvavo Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centro „Obuoliukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupės, socialinių partnerių lopšelių-darželių „Coliukė“, „Gluosnis“, „Sigutė“, „Žilvitis“ atstovai.

 

Šiuo žygiu užmegzti glaudesni veiklų organizavimo ryšiai tarp socialinių partnerių, patobulėjo vaikų orientavimosi erdvėje, žemėlapyje įgūdžiai. Sustiprinti ištvermės įgūdžiai (juk reikėjo kelią nuo įstaigų iki parko įveikti) ir dėmesingumas (randant konkrečias vietas). Patirtos teigiamos emocijos dalyvaujant veiklose su bendraamžiais. Keletas minčių iš mažųjų dalyvių atsiliepimų: „buvo labai smagu šokti kartu su tiek daug vaikų“, „labiausiai patiko ieškoti kiaušinių, tik gaila, kad turėjom rasti tik vieną, norėjom daugiau“, „mums labiausiai patiko ieškoti kiaušinio, sudėlioti saulę ir šokti“, „oras puikus, žygis taip pat. Linksmai praleidome laiką“. Daugiau žygio akimirkų ir informacijos – čia.

 

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.