Sveikame kūne – sveika siela

Aldona Žilienė

„Sveikame kūne – sveika siela“ – labai tikslus posakis minint Pasaulinę sveikatos dieną. Vadinasi, pirmiausia – sveikas ir tvirtas kūnas. Judesių lavinimas neatsiejamas nuo vaiko protinio ugdymo. Fizinė veikla turėtų būti praturtinama užduotimis intelektui ugdyti, pasauliui pažinti. Vaikui fizinis aktyvumas reikalingas lygiai tiek pat, kiek maistas ir oras. Tai ypač svarbu ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie intensyviai auga ir tobulėja.

Todėl labai aktyviai buvo paminėta Pasaulinė sveikatos savaitė Panevėžio lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“. Buvo vykdomas projektas „Žaidžiu – aktyviai judu“, kurio metu vaikai atliko mankštą lauke, žaidė įvairius judriuosius žaidimus, siekė pabūti ramybės būsenoje ir pasiklausyti, kaip „skamba tyla“. Ramioje aplinkoje vaikai, pasirinkę norimą būdą (gulėjo ant žemės užsimerkę, sėdėjo ant kamuolių, plaukiojo baseine…), klausėsi muzikos, atliko įvairias veiklas ir vaišinosi vaistažolių arbatėle, kurios dar turėjo prisirinkę iš savo įstaigos daržiuko.

Sportas, sveikas maistas, poilsis – gera ir naudinga veiklos priemonė. Ir taip kiekvieną rytą prasibudiname iš miego, pasirąžome ir pasportuojame! O paskui ramiai atsipalaiduojame…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.