Vanduo – pats didžiausias turtas

L. Drungilienė
,
Mažeikių l.-d. „Žilvitis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Vanduo – gyvybiškai svarbus mitybos komponentas, nes organizme atlieka reikšmingas fiziologines funkcijas. Gėlo vandens atsargos Žemėje nedidelės. Visi gyvūnai ir augalai daugiausia vartoja tą vandenį, kurį pasigamina savyje. Žmogaus organizmas nepakenčia vandens trūkumo. Netekęs 21 proc. vandens, žmogus miršta. Žmogui būti be vandens daug pavojingiau negu be maisto: nevalgęs jis gali išgyventi iki 40 dienų, o negėręs numiršta apie aštuntą parą. Štai ką reiškia vanduo žmogaus gyvenime.

 

Kovo 22 d. visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena, kurios tikslas – skatinti kiekvieno sąmoningą požiūrį į didžiulę vandens svarbą! Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis” Pasaulinę vandens dieną paminėjo akcija-vandens degustacija. Nuo pat ryto vaikus, tėvelius ir darbuotojus pasitiko „Lašeliai“ (ikimokyklinio ugdymo mokytoja L. Kozienė ir priešmokyklinio ugdymo mokytojas A. Paleičikas) su mažaisiais padėjėjais. Akcijos dalyviai ragavo šaltinio, gręžinio, šulinio, mineralinius gazuotą ir negazuotą vandenis, vandenį iš čiaupo ir beržo sulą. Specialiame stende žymėjo jiems patikusį vandenį. Degustacijoje iš viso dalyvavo 72 asmenys. Suvedus rezultatus paaiškėjo, kad vaikams labiausiai patiko beržo sula (12 respondentų), suaugusiems – šaltinio vanduo (16 respondentų). Apibendrinant tikimės, kad mūsų mažieji bus paskatinti aktyviau gerti ir tausoti mūsų gyvybės šaltinį – vandenį, suprasdami jo naudą ir reikalingumą kiekvienam gyvam organizmui.

 

 

„Vanduo! Tu neturi nei skonio, nei kvapo – tavęs nė nusakyti neįmanoma, tavimi gardžiuojamės, nepažindami tavęs. Netinka sakyti, kad tu būtinas gyvybei, tu pats esi gyvybė. Tu pats didžiausias turtas pasaulyje…“ A. de Sent Egziuperi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.