„Vaikų žiemos snaigės: kūrybiškumo ir vaizduotės šventė“

Rūta Krivickienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Jurgita Balčiūnaitė-Čėsnienė
,
Šiaulių lopšelio-darželio „Žiogelis‘‘ logopedė

Nors orai atšalo ir šaltukas vis paspaudžia, tai mūsų mažiesiems nesutrukdo pasisemti įkvėpimo iš žiemos. O žiema – tai metų laikas, kai ne kas kita, o snaigės tampa meno ir saviraiškos įkvėpimu. Sukurtas mažų rankų su didele širdimi, kiekvienas unikalus darbas kibirkščiuoja magija, šviečiantis taip ryškiai, jog ir šaltukas nesvarbu! Kai kurios snaigės sukasi, kai kurios – šoka, kitos blizga kaip deimantai, bet visos yra ypatingos, savaip atspindinčios žiemos džiaugsmą. Taigi, kviečiame susipažinti su Šiauliuose vykusia meno paroda ir grožėtis žaviais darbais, kuriuos vaikai demonstravo su šypsena veide!

Šiaulių lopšelis-darželis „Žiogelis“ organizavo parodą „Snaigė, kuri nesutirpo delne“

 

Šiaulių vaikai kiekvienu metų laiku nesustoja stebinti kūrybiškumu. O ši žiema taip pat ne išimtis. Parodoje „Snaigė, kuri nesutirpo delne“ darbus pristatė Šiaulių miesto Dainų mikrorajono ugdymo įstaigų vaikai, pedagogai bei tėvai. Šia paroda siekta skatinti vaizduotę ir kūrybiškumą, kai vaikams suteikiama visiška laisvė interpretuoti gamtos objektus ir pasireikšti taip, kaip tik norisi. Šis vaizdavimo, planavimo ir kūrimo procesas padeda ugdyti jų kūrybiškumą, o rankų darbo meno kūrimas suteikia vaikams galimybę eksperimentuoti su įvairiomis medžiagomis, technikomis ir stiliais. Parodos iniciatorė – lopšelio-darželio „Žiogelis“ direktorė Audronė Karulaitienė, o parodos organizatorės buvo nuostabiosios mokytojos Rūta Krivickienė ir logopedė Jurgita Balčiūnaitė-Čėsnienė

Ugdytiniai su pedagogais pristatė darbus: nustebino įvairove!

 

Kas galėjo pagalvoti, kad snaigės gali būti tokios įvairios, unikalios ir nestandartinės! Būtent tai ir buvo galima pamatyti parodoje. Vaikų kurti darbai nustebino stilių įvairove: buvo galima atrasti pieštus, klijuotus, inžinierinius 3D statinius ir netgi paslaptingą medį su QR kodu! Šiuos darbus kūrė 45 vaikai, kas su pedagogais, o kas kartu su tėvais. Kviečiame pasižiūrėti nuotraukas ir pamatyti, kaip snaigės gali būti padarytos kūrybiškai ir iš praktiškai bet ko, pavyzdžiui ausų krapštukų!

Vyko atidarymo koncertas

 

Atidarymo šventę taip pat lydėjo ir mini koncertas kurį parengė lopšelio-darželio „Žiogelis“ ir „Ledinukių“ oktetas vadovaujamas muzikos mokytojos Jurgitos Elzbutienės. Renginį vedė ir gerą nuotaiką užtikrino kūrybinga, išradinga, nepailstanti ir pilna entuziazmo Jolanta Pažarauskienė. Renginio metu savo kūrybinius darbus pristatė visos dalyvaujančios ugdymosi įstaigos bei mokiniai. O dar ir nuo širdies dainas dainavo ir eilėraščius deklamavo apie žiemą. Pamatyti ir išgirsti tikrai buvo ką! Žodį tarė ir tėvų atstovas, pasidžiaugdamas, kad vaikai išeina už darželio ribų į naujas erdves, kad menas ir kūryba prasideda nuo mažų dienų. Taip pat buvo akcentuota džiaugsminga detalė, jog ir prie vaikų aktyviai prisijungė tėvai.

Vaikai buvo apdovanoti prisiminimo dovanėlėmis ir padėkomis

 

O kaipgi be dovanelių mūsų mažiesiems? Vaikai už savo nuostabią kūrybą buvo apdovanoti prisiminimo dovanėlėmis ir padėkomis. Kviečiame visą miesto bendruomenę ir tikinčius, kad menas nuo mažų dienų tai kelias į ateitį, apsilankyti parodoje Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje „Saulės“ filiale iki vasario 28 d. O dabar belieka laukti pavasario ir naujų gamtos mozaikų, kurios be abejonės vėl įkvėps vaikus kurti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.