Etnokultūrinis projektas „Iš kartos į kartą. Amatų dienos“

Praėjus Lietuvos valstybės atkūrimo ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienoms susimąstome, kokias gilias šimtametes amatų tradicijas turi mūsų brangi Lietuva. Kartai keičiant kartą vis sunkiau rasti žmonių, kurie domisi ir užsiima senaisiais Lietuvos amatais (puodininkystė, bitininkystė, žvakių gamyba, audimas, siuvinėjimas, pynimas iš vytelių, duonos kepimas, vilnos verpimas, šiaudinių sodų gamyba, mezgimas ir kt.).

 

Pakruojo vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ „Bitučių“ grupės vaikai su mumis, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Laima Obrikiene, ikimokyklinio (meninio) ugdymo mokytoja Gerda Čepinskiene ir mokytojos padėjėja Indre Razgaitiene, puoselėdami etnokultūros tradicijas dalyvauja respublikiniame ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų etnokultūriniame projekte „Iš kartos į kartą. Amatų dienos“, kurį organizuoja ir koordinuoja Kauno r. Eigirgalos lopšelis-darželis. Projektas vyksta vasario 21 d. – kovo 15 d. Projekto tikslas – ugdyti vaikų bendrąsias kompetencijas per etninės kultūros puoselėjimą. Džiaugiamės šia gražia patirtimi, nes etnokultūros tradicijos gyvos ir mūsų „Saulutėje“.

 

 

Projekto metu vaikus supažindinome su vienu seniausių amatų – žvakių gamyba. Įstaigoje veikia gamtos kambarėlis, tad susipažinti su bitučių gyvenimu pradėjome jau anksčiau: vartėme enciklopedijas, kitas pažintines knygeles apie biteles, stebėjome bitutę pro mikroskopą, tad, draugiškai susėdę už bendro stalo, jau žinojome, kokios veiklos mūsų lauks.

 

Žvakininkystės popietės dirbtuvėlėse vaikai buvo apsupti vasariškai kvepiančio bičių vaško ir medaus aromato, sužinojo apie medaus naudą ir jį skanavo, nusakė jo skonį, požymius. Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai susipažino su skirtingų rūšių (sojų, parafino, vaško) žvakėmis, jų paskirtimi praeityje ir šiomis dienomis. Džiugiausia vaikams, kai patys gali prisiliesti prie žvakių gaminimo – drauge išbandėme žvakelių gaminimo techniką iš bičių korių. Tylus ir jaukus susikaupimas buvo sukant, vyniojant ir smagumas bei nustebimas – jau gavus rezultatą! Dirbtuvėlėse stiprintos įvairios vaikų kompetencijos ir gebėjimai – pažinimas, komunikavimas, kūrybiškumas, estetinis ir meninis suvokimas.

 

Nuostaba, jauki atmosfera, atsiminimai, vaikiškas džiaugsmas pagaminus rankų darbo žvakelę ir gera nuotaika liejosi per kraštus – vaikai ne tik grupėje pasidarė parodėlę, bet ir pažadėjo žvakių gamybos amato išmokyti savo šeimos narius.

 

Laima Obrikienė

ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Gerda Čepinskienė

ikimokyklinio (meninio) ugdymo mokytoja

Indrė Razgaitienė

mokytojos padėjėja

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.