Kauno ir Hiratsukos miestų partnerystė

Eglė Stremauskienė
,
Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė

Vasario 14-ąją Kauno ir Hiratsukos miestų atstovai dalyvavo nuotoliniame susitikime. Jo tikslas – aptarti giminingų miestų bendradarbiavimo sutarties projektą ir bendras veiklas.

Susitikimo metu partneriai iš Hiratsukos džiaugsmingai pranešė, kad sausio 24 d. įsteigtas Hiratsukos piliečių komitetas mainams su Kaunu. Hiratsukos miesto savivaldybė skiria didžiulį dėmesį Lietuvai, ypač Kaunui, nuolat inicijuoja bendras veiklas su Kaunu, todėl šis komitetas dar labiau prisidės prie partnerystės stiprinimo.

 

Vasario 2–5 d. Hiratsukoje vyko renginių ciklas „Lietuvos savaitė 2023“, per kurią Hiratsukos miesto gyventojai ir miesto svečiai ne tik turėjo galimybę pasigėrėti Kauno miesto fotografijų paroda, išgirsti Lietuvos istoriją, bet ir galėjo dalyvauti lietuviškų šiaudinių sodų dirbtuvėse, išgirsti lietuviškas pasakas, įsigyti lietuviškų prekių, net lietuviškos duonos. Ypatingas dėmesys Kaunui ir didelė renginių įvairovė džiugina. Didžiuojamės sėkminga, nuoširdžia ir veiksminga mūsų miestų partneryste.

 

Gegužės 3–6 d. vyks Japonijos dienos Kaune. Kasmet stengiamės, kad kauniečiai turėtų galimybę susipažinti Hirastukos miestu ir Japonijos istorija. Susitikimo metu aptarėme galimas bendras veiklas ir jų įgyvendinimą.

2023 m. rudenį planuojamas Kauno ir Hiratsukos giminingų miestų bendradarbiavimo sutarties pasirašymas Kaune. Miestų mainai vyks švietimo, sporto, kultūros ir ekonomikos srityse.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.